Valli Hint 85: Elupõline naljahambast kultuuritöötaja (1)

Täna pärastlõunal istub Pärsama kultuurimajas aukohale Saare maakonna elupõline kultuuritöötaja Valli Hint, rahvakunstiansambli Muigud asutajaliige, kes töötanud nii Leisis, Pammas kui ka Lümandas. Täna saab Valli 85-aastaseks.

LÄKUAUGU LEENA: Seitse aastat tagasi ühines Valli Hint Läkuaugu Leenana protestijatega, kes olid vastu Leisi päästekomando likvideerimisele.
TÕNU VELDRE (SH arhiiv)

Muikude motot “Ära kunagi häbene naeru, mis liiga vali, või laulu, mis liiga rõõmus!” on Valli järginud sajaprotsendiliselt.

Publikut on ta mitmes rollis naerutanud aastakümneid. Tema Läkuaugu Leena lugusid teatakse siiani. Lisaks sooloesinemistele on ta lavastanud näitemänge. Lümandas sai tema käe all lavaküpseks 17 näidendit.

Muikudel läheb üheksas hooaeg. Pärsama sõumemmed on esinenud nii mandri- kui ka Hiiumaal, kodusaarest rääkimata. Hiljaaegu astusid nad publiku ette Kuressaare päevakeskuses, jõulude aegu laulsid Ratlas, vabariigi aastapäeval ja naistepäeval aplodeerisid Muikudele omakandi­inimesed.

Aprillikuus võtavad eakad naised ette teekonna Mustjalga ja edasi Suur-Randveresse.

Pärsama kultuurimaja juhataja Aina Tomsoni sõnul süstib Valli kaaslastesse optimismi, öeldes: “Kui vaja minna, siis lähme, kodus jõuab olla küll!”

Täna lähevad Muigud Pärsama kultuurimajja ansamblikaaslast õnnitlema. Õnnesoovidega ühinevad Saarte Hääl ja Kadi raadio.

Print Friendly, PDF & Email