Vilsandlased soovivad kopteriühendust (17)

Vilsandi kogukond soovib, et keeruliste ilmastikuolude korral hakataks saarega ühendust pidama helikopteriga.

Kuigi tähtajatu lennuloa väljastamine helikopterireisideks on päevakorral olnud juba mõnda aega, muutis talvine ilmastik selle taas aktuaalseks. Jaanuari alguses tekkis olukord, kus kaatriga ei olnud enam võimalik Vilsandiga ühendust pidada ja mootorsaaniga veel ei saanud reise korraldada.

Vilsandil kehtivad lennupiirangud, sest seal elavad ja sigivad müra suhtes tundlikud kaitsealused liigid ning koonduvad ja peatuvad rändliigid. Kehtiva korra kohaselt annab Vilsandi piirangualal lendamiseks loa lennuamet. Loa taotleja peab taotluse eelnevalt kooskõlastama keskkonnaministeeriumiga.

Siiski loodab Vilsandi kogukond, et lennupiiranguid käsitlev määrus läheb muutmisele. Vilsandlaste lennuvõimaluse eest on kostnud riigikogu liige Kalle Laanet. Selles suunas astus möödunud sügisel esimese sammu ka lennuamet, kes väljendas valmisolekut määruse muutmise vajadust keskkonna­ametiga arutada.

Tänaseks on Vilsandi kogukond pöördunud ka Saaremaa vallavalitsuse poole, et see taotleks lennuametilt Vilsandiga ühenduse pidamiseks tähtajatu lennuloa.

Print Friendly, PDF & Email