Mäeker paneb ameti maha (27)

NÄGEMIST: Mart Mäeker loodab, et tema järeltulija pääseb kesklinna ehituse jamadega kogunenud taagast ja saab alustada puhtalt lehelt.
Foto: MAANUS MASING

Probleemid Kuressaare kesklinna ehitusel ja vajaliku kompetentsi puudumine viisid selleni, et Saaremaa abivallavanem Mart Mäeker teatas eile soovist ametist lahkuda.

“Kuressaare kesklinn on üks põhjus, aga samas ma tunnen, et siin on küsimusi, milles mul jääb kompetentsi väheks,” lausus ehitus-, planeerimis- ja keskkonnateemadega tegelev Mäeker, lisades, et suures osas oli see tema enda otsus ja mõte on juba varemgi selles suunas liikunud.

Abivallavanema sõnul tundis ta, et ei suuda seda kohta enam nii täita, nagu seda peaks praegu tegema.

“Kuigi osakond on tugevate spetsialistidega komplekteeritud ja asi on käima pandud, siis ma näen, et peaks tulema muutus ja värskendus, et selle asjaga edasi minna. Minu motivatsioon ja entusiasm on selleks liiga vähene ja leian, et neli aastat selle koha peal on piisav aeg, et vahe teha,” selgitas ta.

Vallavanem Madis Kallas ütles, et riigikogu valimised on andnud vallavalitsuse tööle nn restardi-hetke. “Tänan Marti, kes tunnetas sellise sammu vajaduse ära ja annab oma otsusega uue hingamise väga keerulisse valdkonda, kus on väga palju vaidlusi ja avalikku tähelepanu,” sõnas Kallas.

2,5 aastat linnavalitsuses ja 1,5 aastat vallas töötanud Mart Mäeker ütles, et tegemata asjadest tal midagi kripeldama ei jää. “Linnavalitsuse perioodiga olen ma väga rahul, sest siis sai kõik asjad ellu viidud, mis ette võetud,” tõdes ta. “Teedeehitused ja parklad, millest enne vaid räägiti, tehti ära kahe ja poole aastaga. Seda ei saaks täna enam mitte kuidagi teha, sest täna ei ole suure Saaremaa puhul selleks lihtsalt raha. Selles mõttes oli see õigel ajal ja väga hea ajastus, kõik jooksis ilusti.”

Samas lisas Mart Mäeker, et ta ei saa sugugi rahul olla kesklinna ehitusega. “Kui ma vaatan, kuidas jooksid linna teedeehituse projektid, millega ei olnud mingit probleemi, siis kesklinna puhul tuli kõigile üllatuseks väga palju tagasilööke ja väga palju ootamatusi, mida ei osanud sellise suure firma, nagu Merko, puhul oodata. Mina arvasin, et nende hanke võitmisega on mure murtud, aga tegelikult tuli jamasid väga palju,” tunnistas abivallavanem.

Mart Mäekeri vallavalitsuse liikme ametist vabastamine on vallavolikogu 28. märtsi istungi päevakorras ja uue valitsuse liikme nimetab Keskerakond. Madis Kallase sõnul lubas erakond seda teha järgmisel nädalal.

Mart Mäekerile oli eilseks tema järeltulija nimi juba teada, kuid välja ütlema ta seda ei hakanud. 

“Ega neid inimesi ukse taga järjekorras ka ole, kes oleksid kompetentsed ja seda olukorda teades väga õnnelikud kõike seda endale kaela võtma,” rääkis Mäeker. “Sellepärast ma olengi venitanud, et mul see mure oli. Täna on mul teada, kes tuleb, ja mul on süda rahul,” lausus ta. “See on Saaremaa inimene ja asjadega kursis. Sobib oma suunitluse poolest väga hästi.”

Pärast valitsuse koosseisust lahkumist saab Mart Mäekerist Saaremaa vallavolikogu liige. “Minu kogemused omavalitsuse juhtimise alal tulevad vallavolikogus kindlasti kasuks,” lausus ta.

Mäeker valiti oktoobris 2017 Saaremaa vallavolikokku valimisliidu Saarlane esinumbrina, kuid hetkel kuulub ta Keskerakonda. Sestap kaotab volikogu opositsioon tema volikokku naasmisel ühe koha, kuna sealt peab lahkuma Saarlase fraktsiooni kuuluv koolijuht Viljar Aro.

Print Friendly, PDF & Email