Kõik lasteaia rühmad said sülearvuti (4)

Aasta algul valmis kõiki valla lasteaedu hõlmav internetiprogramm ELIIS, millega kõik rühmakasvatajad said endale töö paremaks korraldamiseks sülearvuti.

Valla IT-juhi Anu Tanila sõnul on tegu meie kohaliku tiigrihüppega. “See teeb kasvataja töö lihtsamaks, sest aitab korraldada halduse probleeme ja parandab lapsevanematega suhtlemist,” selgitas ta. “Programmis saab olema kirjas laste kohalkäimine, toidukorrad, puudumised ja muu vajalik informatsioon. Lapsevanemad ELIIS-iga veel ühendust ei saa, sest käib andmete sisseviimine ja õppimine. Muidugi ei ole see arvuti lastele mängimiseks.”

Kuressaare Ida-Niidu lasteaia direktor Helin Vinter ütles, et neil alustati ELIIS-i programmiga 1. märtsil. Vanematele õpetajate tehtud sissekanded praegu veel nähtavad ei ole.

“ELIIS on mugav ja paberivaba töökeskkond, kus kõik dokumendid on ühes kohas,” märkis Vinter. “Lapsevanemal on lihtsam oma lapse rühma ja lasteaia tegemistega kursis olla. Meie lasteaia praktika on aga nii lühiajaline, et programmi kasulikkusest kokkuvõtteid teha on veel vara.”

 

Print Friendly, PDF & Email