Saaremaasuvi.ee vahetas omanikku ja jätkab tegevust (7)

Veebruaris suletud Eesti populaarseim üritusteportaal Saaremaasuvi.ee vahetas omanikku ja on alates täna hommikust taas külastajaile avatud.

Saaremaasuvi.ee looja Taavi Rauniste tundis heameelt, et turismiga seotud ettevõtjad Taavi Kurisoo ja Tõnu Munk nägid potentsiaali 20. veebruarist suletud olnud portaaliga edasi tegeleda.

2013. aastal avatud Saaremaasuvi.ee sai koheselt populaarseimaks veebikeskkonnaks, kuhu Saaremaa külalised jõuavad. Taavi Rauniste sõnul on portaalil suvisel tipphooajal 45 000 vaatamist nädalas.

„Lisaks olulise info vahendajana on Saaremaasuvi.ee töötanud tõhusalt Saaremaa kui atraktiivse sihtkoha turundajana,” ütles Rauniste. Näiteks tänavu jaanuaris nomineeriti Saaremaasuvi.ee Saare maakonna turismiauhindade jagamisel tunnustusele Aasta Turismiturundaja.

„Polnud kahtlustki, et Saaremaa turismile nii oluline veebikeskkond peab jääma igal juhul avatuks. Olen aru saanud, et kui ise ei tee, siis ei tee keegi,” põhjendas Taavi Kurisoo portaali ülevõtmist.

Uued eestvedajad jätkavad kindlasti ka Saaremaasuvi.ee arendamist, et see püsiks Saaremaa olulisima veebiväravana.

Turismiettevõtjaid ühendava SA Saaremaa Turism nõukogu esimees, Arensburgi Reisid OÜ omanik Margus Mölder ütles, et Saaremaasuvi.ee on kõigile turismiinimestele vajalik töövahend.

„Portaalist oleme alati kätte saanud kiire ja operatiivse info saarel toimuvast, mida turismiettevõtjatena igapäevatöös kasutame,” tõdes Mölder. „Poolehoidu lehe eestvedajatele oleme väljendanud kogu liikmeskonnaga – tegemist on kogu Eesti mõistes positiivse algatusega, mille hea toimimise taga on olnud kogukonna koostöö.”

Mölder on suhelnud mandri turismitöötajatega, kes saarele grupireise planeerides kasutavad just Saaremaasuvi.ee-d. „Portaal on jõudnud inimesteni ja ma siiralt loodan, et uued eestvedajad jätkavad lehe haldamisega vähemalt senisel võimsusel,” lisas ta.

Riigikogu liige, endine kultuuriminister Urve Tiidus on iga-aastase Läänemere Ajaloopäeva korraldajana teinud Saaremaasuvi.ee-ga koostööd pikka aega.

„Veebileht on end aastatega sisse töötanud, võitnud inimeste usalduse ning saanud saarlastele ja saare külalistele üheks olulisemaks üritusi koondavaks infokanaliks,“ ütles Tiidus.

Print Friendly, PDF & Email