Politsei vallavanema tegevuses korruptsiooni ei leidnud (10)

Politsei teatas jurist Jüri Reedele juba viiendat korda, et tema avaldused Saaremaa vallavanema Madis Kallase väidetava korruptiivse käitumise kohta ei ole tõsiseltvõetavad.

Politsei- ja piirivalveameti korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler selgitas Saarte Häälele, et Reedele üleeile saadetud vastuses anti mõista, et uusi otsuseid ei ole kavas vastu võtta.

Aasta eest kuu aega Kihelkonna rahvamaja juhtinud ja seejärel vallaga riidu läinud Jüri Reede on politseile teinud kolm ja prokuratuuri ühe avalduse. Ta leiab, et Madis Kallas ei oleks tohtinud osaleda Kihelkonna teenuskeskuse remonditööde tellimisel, sest osa töödest tehti vallavanema ema juhitavas koolihoones. Teine probleem on Reede nägemuses see, et vallaeelarvest makstakse kinni ka tema ja valla töötajate vahelise vaidluse õigusabikulud, kuigi Reede vaidleb nende kui eraisikutega.

Mati Ombleri sõnul on Reede pöördumistele kaks korda vastatud kriminaalmenetluse alustamata jätmise määrusega, mida ta pole vaidlustanud. Esimesel korral pöördus Reede oma korruptsioonikahtlustega eelmise aasta 4. aprillil prokuratuuri poole, seejärel 26. aprillil kaposse ja 11. augustil uuesti politseisse.

“Jüri Reedele selgitati vastustes edasikaebamise õigusega seonduvat, kuid ta ei kasutanud oma õigust otsuseid edasi kaevata,” selgitas Ombler. Tänavu 6. veebruaril saatis Reede neljanda avalduse väärteomenetluse alustamiseks ja kui seda töösse ei võetud, esitas ta 3. märtsil selle peale kaebuse.

“3. märtsi pöördumine sisaldas samu asjaolusid, mille osas on menetlusotsused juba varemalt vastu võetud,” sõnas Mati Ombler.

Print Friendly, PDF & Email