Kokakunstivõistlusel osaleb ligi 30 õpilast (1)

Homme ja ülehomme saab Kuressaare ametikoolis üheksandat korda teoks teise ja kolmanda kursuse kokaõpilaste võistlus “Kokakunst Kuressaares”, kus osaleb ligi 30 noort Eestist, Lätist ja Leedust.

““Kokakunst” on juba traditsiooniline ja oodatud võistlus. Teistele koolidele, eriti meie Läti-Leedu sõpradele, meeldib siin väga käia,” ütles ametikooli turismiteeninduse õppesuuna juhtõpetaja Ülle Tamsalu. “Paljudele noortele on see esimene kokavõistlus väljaspool oma kooli. Võimalus end proovile panna ja võrdlusmoment eakaaslastega, kes on erialaõpingutes sama kaugel. Õpilaste juhendajatele on see suurepärane võimalus omavahel suhelda ning kogemusi vahetada.”

Kokku osalevad võistlusel 14 kokaõpet pakkuva kooli õpilased. Väliskülalised on Klaipeda, Kaunase, Riia ja Ogre kokakoolist.

Võistlusel osalevad õppurid loositakse kaheliikmelistesse võistkondadesse. “On väga suur tõenäosus, et Eesti õpilane satub ühte tiimi Läti või Leedu noorega,” ütles Tamsalu. “Nii saab ta rahvusvahelise koostöö kogemuse, praktiseerida inglise keelt ning näha oma taset riikidevahelises võrdluses.”

Kohtunikud on Emmanuel Wille, Rudolf Visnapuu, Aare Sild ja Taigo Lepik ning ametikooli vilistlased Triin Teesalu, Juss Lindmäe, Risto Laanet ja Timo Pärn.

Teise kursuse võistlus toimub 14. märtsi pärastlõunal ja kolmanda kursuse võistlus 15. märtsi hommikupoolikul. Kõik võistkonnad peavad valmistama kahekäigulise söögikorra ja üllatustoidu.

“Kokakunst Kuressaares” sai alguse 2010. aastal eesmärgiga pakkuda õpingutega samas faasis olevatele eakaaslastele kokavõistluse kogemust ja motivatsiooni oma erialal tippu jõudmiseks.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email