FC KURESSAARE: Saaremaa Cup kõrgel tasemel (1)

JULGELT EDASI: Kuressaare järelkasv rünnakul.
Foto: ALVER KIVI

2002. aastast FC Kuressaare korraldatav noorte jalgpalliturniir Saaremaa Cup on saanud rahvusvaheliseks võistluseks ja tänavu toimub see 28.–31. juulini.

FC Kuressaarel on jätkuvalt soov pingutada selle nimel, et sport võimaldaks erinevate riikide noorsportlastel kokku tulla, nautida üritust ja Saaremaa võimalusi. Samuti teeb turniiri korralduskomitee kõik endast oleneva, et võistkonnad turniiriga igati rahule jääksid.

Turniiri tase on aasta-aastalt tõusnud. Kolme päeva vältel peetakse Saaremaa vutiväljakutel maha ligikaudu 200 põnevat ja kaasahaaravat jalgpallimatši. Saaremaa Cup on kujunenud väga oluliseks noorte jalgpalliturniiriks nii Eestis kui ka mujal Baltimaades. Kuna võistlused on rahvusvahelised, siis oodatakse osalema külalisi teistest Eesti linnadest ning Lätist, Leedust ja Soomest.

Turniiri peakorraldaja Jan Važinski ütles, et sel aastal käivad lisaks veel läbirääkimised Ukraina, Gruusia ja Venemaa võistkondade siia toomiseks, mis peaks võistluste sportlikku taset ja atraktiivsust oluliselt tõstma.

Saaremaa Cupi esimesel päeval toimub pärast avamist linnastaadionil FC Kuressaare esindusmeeskonna Premium-liiga kohtumine FC Floraga, millele saavad kaasa elada kõik osalejad.

Eelmisel aastal korraldati esmakordselt mäng lapsevanematele, tänavu kavandatakse juba turniiri. “Sel aastal anname sellest varem teada, et oleks võimalik võistkonnad kokku saavad. Püüame mingi formaadi teha, et oleks võimalikult palju osalejaid,” lausus Jan Važinski.

Peakorraldaja lisas, et korraldajate soov on pakkuda võistkondadele võimalus mängida Saaremaa parimatel staadionitel. Mänge vilistavad professionaalsed kohtunikud. Saaremaa CUP toimub tavaliselt poistele vanuseklassides U15, U12, U11, U10 ja U9 ning alates 2013. aastast ka tüdrukutele. Mängud toimuvad Kuressaare kunstmuruväljakul, täiskasvanute gümnaasiumi staadionil, Titerannas, linna-
staadionil ja Kuressaare gümnaasiumi staadionil.

Lisaks jalgpallile pakutakse külalistele võimalust külastada Kuressaare vanalinna, piiskopilinnust ja tutvuda muude vaatamisväärsustega. Turniiri korraldajad üritavad anda endast parima, et kõigile mängijatele, treeneritele, lapsevanematele ja pealtvaatajatele oleksid need päevad Saaremaal emotsiooniderohked ja meeldejäävad.

Print Friendly, PDF & Email