VASTUKAJA: Mis on hingehind? (4)

“Kopteriplatsi rajamine seisab hingehinnaga maatüki ostu taga” (SH, 9.03)


Mis see hingehind siis on? Kui vallavalitsus maksab Kihelkonna kandis sadama mitteehitamise eest 10 000 eurot ja silm ka ei pilgu või advokaatidele Jüri Reedega vaidlemiseks on kulunud üle 20 000 euro või jõulupreemiad, milleks kulus maksumaksjate raha üle 800 000?

Kas eraettevõte, kes on võtnud laenu kinnistu soetamiseks, peaks nüüd n-ö võileivahinna (ilmselt vastand hingehinnale) eest sealt tüki ära andma? Ja kes siis selle tüki soetamiseks võetud laenu edaspidi maksab?

Minu andmetel tehti vallale pakkumine proportsionaalselt soetatud kinnistu hinnast ehk nii mitu ruutmeetrit, kui vald soovis, nii ka arvutus tehti vastavalt kinnistu ruutmeetrihinnale. Ja kogu valla tasutav raha läheb hüpoteegipidajale ning vallavalitsus on sellega ka päris hästi kursis. Ka oli see summa teada enne eelarve vastuvõtmist. Miks seda summat siis eelarvesse sisse ei pandud? Kus on prioriteedid? Täna ei saa rääkida ka turuhinnast, kuna pakkumist ei ole, on vaid ostusoov.

Kui vald sai maavalitsuse maja riigi käest tasuta, siis küsiksin, kas maavalitsuse maja hind on turuhinnas 0 € maksumusega? Sellisel juhul võib ju vahetust teha ja usun, et Valsimaja on nõus kahju kannatama.

Andres Tinno
Saarte Hääle FB lehel avaldatud postituse kommentaar

Print Friendly, PDF & Email