Kergejõustiklased Leedus medalitel

8.–9. märtsil Leedus Šiauliais toimunud kergejõustiku U18 ja U20 vanuseklassi mitmevõistluse võistkondlikel Balti meistrivõistlustel sai Eesti koondisesse kuulunud Romet Vahter hõbe- ja Marilis Remmel pronksmedali.

“Tulemustega jäin väga rahule, viimasel ajal on vorm väga hea olnud ja ma ise tundsin ka, et suudan hea tulemuse teha,” rääkis 4891 punkti kogunud Romet Vahter, kes alguses küll medalit ei oodanud ja lootis eeskätt punktisummat suurendada, sest Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel oli ta neljas ja koondisekaaslased on ka väga head mitmevõistlejad.

Üksikaladel sai Romet Vahter kirja 7,53; 6.44; 14.07; 1.84; 8,28; 3.50 ja 2.54,94. 60 m jooksus, kuulitõukes, 60 m tõkkejooksus ja 1000 meetris tulid tal uued isiklikud rekordid. “Kõrguses ja kauguses ootasin küll natuke rohkem, aga tulid üsna isikliku lähedased tulemused ja 1000 meetriga jäin kõige rohkem rahule, seal tegin 9 sekundiga isikliku [rekordi],” märkis ta.

Isikliku rekordi 3660 punkti saavutanud Marilis Remmel ütles, et võistlustele sõites ta medalit ei oodanud. “See oli minu jaoks päris positiivseks üllatuseks, kui pärast 800 m jooksu sain teada, et jooksin end pronksile, nii et see piimhape tagareites ja mõnus valu tasus end ära,” rääkis ta.

Remmel sai üksikaladel kirja 8.99; 1.64; 10.71; 5.55 ja 2.31.53. Isiklikud rekordid tulid tõketes, kuulis ja 800 meetris. Tema sõnul ei olnud tegu siiski päris ideaalse võistlusega, sest näiteks kõrgushüppes jäi varu sisse. Ta tegi 1.64 peal hea hüppe ja kui oleks 1.67 peal olnud, oleks see tema hinnangul ilusti ületatud. Aga lõpuks jäi kirja siiski 1.64.

“Arvan, et olen kõigega rahul. Jah, paaril alal jäi varu sisse,” tõdes Remmel.