Hajaasustuse raha tekitab saarlastes suurt huvi (5)

Saaremaa vald ja Muhu vald on valmis hajaasustuse programmi taotlusvooru rahastama sama suures ulatuses kui möödunud aastal.

Saaremaa valla rahandusteenistuse juhataja Thea Raik ütles, et sarnaselt 2018. aastaga on vald valmis taotlusvooru toetama 150 000 euroga. Muhu valla eelarves on taotlusvooru toetamiseks 12 500 eurot ehk sama palju kui mullu.

Et Eesti riik lubab sel aastal hajaasustuse programmi toetada 1,8 miljoni euroga, mida on 400 000 euro võrra vähem kui möödunud aastal, siis võib toetatavate projektide arv mullusele alla jääda. Riigi tugiteenuste keskuse arenduskonsultant Tiina Loorand andis aga lootust, et riik võib leida ka lisavahendeid. Näiteks möödunud aastal planeeris riik esmalt toetada taotlusvooru 2 miljoni euroga, kuid hiljem suurenes see 2,2 miljonile ehk võrdsel tasemel sellega, mida olid valmis panustama kohalikud omavalitsused.

Saaremaa vallavalitsuse arenduse peaspetsialist Maire Käärid ütles, et huvi toetuse vastu on hästi suur ja taotlusvoor tuleb tuline. Huviliste hulgas leidub hulgaliselt esmakordselt taotlejaid, aga ka neid, kes on varem toetusest ilma jäänud.

Eelmisel aastal rahuldati Saaremaa vallas 103 taotlust, riik andis 150 000 eurot ja vald pani omalt poolt 152 000 eurot. Muhu vallas sai toetust 11 taotlust.

Hajaasustuse programmi toel on võimalik välja ehitada veesüsteem ja kanalisatsioon, teha korda koduõuele viivad juurdepääsuteed või paigaldada autonoomne elektrisüsteem.

Print Friendly, PDF & Email