Saarlased asusid tootma külmutatud smuutisegusid (3)

SMUUTISEGUD: Kadi Hiie kinnitusel ei ole keegi teine Eestis sügavkülmutatud smuutisegude tootmisega varem tegelenud.
ERAKOGU

Ettevõte Sume Green OÜ alustas esimesena Eestis sügavkülmutatud smuutisegude tootmist.

Ettevõtte juhatuse liikme Kadi Hiie sõnul plaanivad nad tegutsema hakata Kuressaare vanalinnas, kus on praegu sisseseadmisel vastavad tootmisruumid. “Idee tekkis vajadusest,” selgitas ta. “Meil on pereettevõte Vanalinna Kohvik, kus tekkis probleem, et värsket toorainet smuutide sisse oli väga raske prognoosida – kui palju mis ajal toorainet vaja läheks – ning tihti läks tooraine ka pahaks ja tuli ära visata. See tekitas aga suuri kadusid,” rääkis Hiie.

Turult nad neile sobivat toodet ei leidnud. “Turul on Eestisse imporditud alternatiivtooted, kuid sellist toodet, mis oleks tervislik ja maitsev ning mida soovisime oma klientidele pakkuda, ei olnud,” tõdes ta.

Nõnda tekkiski mõte idee realiseerida ja teha sellega lihtsamaks ka teiste ettevõtjate igapäevatoimetused. “Lisaks ettevõtetele on suurt huvi üles näidanud smuutiarmastajad, kes sooviksid poest sobiva maitsega smuuti kaasa haarata,” märkis Hiie.

Kõige olulisem Sume smuutisegude juures on, et tarbijal tuleb poest ostetud segule lisada vaid vett, mis teeb nende kasutamise kiireks ja mugavaks. “Samas on toode väga tervislik ega sisalda ühtegi lisatud suhkrut, tootes on ainult looduslikud puuviljadest tulenevad puuviljasuhkrud,” kinnitas Kadi Hiie.

Ta rääkis veel, et alguses plaanivad nad tootma hakata oma jõududega, koos perega ning kui vajadus tekib, siis otsida juurde abikäsi. Alustuseks plaanitakse turule tulla nelja erineva järeleproovitud maitsega. Kõik tooted on tema kinnitusel katserühma poolt testitud ja heaks kiidetud. “Iga klient leiab just talle meelepärase maitsega toote, mis sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele,” usub Kadi Hiie. “Juba praegu on võimalik juua meie smuutisid kohapeal, Vanalinna kohvikus, kus oleme klientidelt väga positiivset tagasisidet saanud.” Seal on müügil kõik neli Sume smuutisegu.

Kui idee smuutisegusid toota tekkis mullu, siis võimalikuks muutis selle teostamise tänavuse aasta alguses Ettevõtte Arendamise Sihtasutuselt saadud positiivne otsus 15 000 euro suuruse alustava ettevõtte starditoetuse kohta. “Toetusega planeerime seadmete ostu tootmisesse ja investeeringuid turundustegevustesse,” täpsustas Kadi Hiie.

Print Friendly, PDF & Email