Muhu vald tahab kergliiklusteele jätku (5)

Muhulased kavandavad 2015. aastal valminud Piiri–Liiva kergliiklustee pikendamist Hellamaani.

“See on meie esmane vajadus,” ütles Muhu vallavanem Raido Liitmäe, kelle sõnul kirjutatakse umbes 3 km pikkune Liiva–Hellamaa vaheline kergliiklustee sisse nii valla arengukavasse kui ka
üldplaneeringusse. Kindluse mõttes märgitakse planeeringusse maha kaks alternatiivset trassi, millest üks jookseb riigimaantee kõrval ja teine, mis läheb Soonda kaudu läbi küla.

Liiva ja Hellamaa vaheline lõik on liiklusohutuse mõttes väga kriitiline, arvestades, et seda läbib kogu maakonna transiit. Samal ajal kasutavad riigimaanteed Liival käimiseks Hellamaa elanikud, nii jalgsi kui ka jalgrattal. “Eks käimist oleks rohkemgi, aga inimesed ei riski, eriti lapsi ei taheta sinna lasta,” rääkis vallavanem.

Raido Liitmäe sõnul ei valmi kergliiklustee mitte enne viit aastat. “Üleöö ei tule midagi, pealegi on Muhu vallal kaks miljoniobjekti pooleli. Me ei saa endale võtta üle jõu käivaid kohustusi,” ütles Liitmäe, kelle sõnul on vald nõus panustama lõigu rajamisse kuni paarsada tuhat eurot.

2015. aastal valminud Muhu kergliiklustee 2,2 km pikkune lõik Piiri ja Liiva vahel on vallavanema kinnitusel väga hästi vastu võetud. “Inimesed enam suurt teed kasutada ei riski,” lausus ta.

Kaugema eesmärgina võiks kergliiklustee ulatuda vallavanema sõnul Kuivastust väinatammini. Sama meelt on olnud ka maanteeamet.

Print Friendly, PDF & Email