Toidutootjad õppisid toodangut tuunima

Esmaspäeva õhtul kutsus Saarte koostöökogu kokku Saaremaa peakokad ja Saaremaa Ehtsa Toote märgi pälvinud toidutootjad, et enne hooaega ärgitada pooltevahelist koostööd uute kohalike toidutoodete väljaarendamisel ja turuletoomisel.

Väiketootjal jääb tihtipeale puudu tootearenduslikest ideedest ja oskustest oma toodete arendamisel. Kokkadel seevastu on ideid ja teadmisi küllaga. Kui lisada veel tootjate omavaheline koostöö ning kõik need osapooled kokku viia, sünnivad sümbioosis põnevad uued tooted.

Üle Saaremaa olid toodete tuunimisele kokku tulnud tootjad erinevatest valdkondadest – mägiveiste kasvataja Ranna Villa, lihaveiste ja lambakasvatajate ühendus Muhu Liha, erinevaid köögivilju kasvatav Rautsi talu, ravim- ja maitsetaimi kasvatav Popi talu, Orbu talu kadakasiirupimeistrid, Pihtla pruulikoda ja Pihtla Veskid, kasemahlatooteid valmistav Ösel Birch, maheõunalimonaadi käsitöötootja Öun Drinks, Saksa talupoe jäätisekohvik, kalatooteid valmistav Vettel OÜ, kuivatud ürtide ja karastusjookidega tegelev Nõgesevabrik, siidritootmisega alustav Ösel Kaubandus, tudra- ja tatrakasvatuse ja -toodetega tegelev Karmeli ning Metakor oma kastmete ja hoidistega.

Peakokkadest olid kohal õhtut juhtinud Õile Aavik (Ösel Fish), Kristjan Koppel (Grand Rose), Alar Aksalu (GOSPA), Toomas Leedu (Kuressaare kuursaal), Timo Pärn (COOP), Juss Lindmäe (kuursaal), Sander Väärt (SaareMaakera) ning vabakutseline kokk Risto Laanet.

Peakokkade aeg on piiratud ning saada korraga kohale kaheksa peakokka, kes annavad maitsete ja koosluste osas ideid ning teavad, millised on restoranide vajadused, on kuldaväärt. Peakokkade maitsemeeled on treenitud ja kogemused räägivad, millist toorainet eelistatakse ja kuidas tasub sellele läheneda.

Kokkuvõttes jäid rahule kõik osapooled – saadi kontakte, väärt ideid, mille peale ise poleks nii kiiresti tulnud, ja julgust tootearenduseks. Peakokad omakorda said ülevaate, mida põnevat sündimas ja oodata on. Tooted, mis vajavad edasiarenduseks vähem aega, vaatame uuesti üle kahe kuu pärast ning hoiame pilku peal ka kõikidel teistel edasiarendustel.

Mari Arnover


KOMMENTAARID

Raul Schiff Ösel Kaubandusest: “Ärme vaata toor-aine puhul hinda, vaid aitame ja toetame Saaremaa ettevõtteid ning aitame üksteisel saarel ellu jääda.”

Mari Arnover, idee autor, mentor: “Olen Saaremaa ettevõtetega koostööd teinud tänaseks kuus aastat ning koostöömantra käib minuga, st et eristuda ja silma paista, peab olema natuke midagi veel lisaks kui vaid Saaremaal puhtas looduses kasvanud ja saarlaste tehtud – see miski, mis sünnib koostöös, 1 + 1, mis annab kokku 3. Usun, et siin on peidus Saaremaa 2.0 maagia.”

Kadri Kask, Muhu Liha: “Väiketootjal ei ole ise jõudu ja teadmisi kohalikul toorainel põhinevate lihatoodete retseptide väljatöötamiseks. Loodetavasti saame nüüd suveks turule vorsti, mida saab osta vaid Saare- ja Muhumaalt, nagu vanasti Borodino leiba.”

Sulvi Munk, Saarte koostöökogu: “Ürituse tulemusel tekkinud ideed liiguvad edasi arendusse ehk teise etappi. Juuni algul hindab ideid ja tooteid peakokkade žürii. Ootame huviga tulemusi!”

Print Friendly, PDF & Email