Rõivakonteinereid plaanitakse üle Saaremaa (VIDEO) (18)

Täpselt kuu aega tagasi Kuressaarde paigaldatud suured punased rõivakraami kogumise konteinerid on osutunud üle ootuste populaarseks. Seega plaanib vald konteineritevõrku laiendada.

Ettevõtmise teise osapoole, Humana Estonia info- ja projektijuhi Mari-Helene Kaberi andmeil on seni kogutud veidi alla 10 000 kg rõivaid, mis on esimese kuu kohta igati hea tulemus.

Sama kinnitas ka Saaremaa valla jäätmete peaspetsialist Katrin Koppel, kelle sõnul täituvad konteinerid endiselt päris kiiresti. “Teateid ületäitumise kohta tuleb küll vähem kui alguses, kuid ikka mitu korda nädalas,” kinnitas ta.

Täis riidekonteinerid tehakse Koppeli sõnul siiski endiselt kiiresti tühjaks, seega “uputust” konteinerite juures ei ole. Samas on plaan asi veelgi laiemalt käsile võtta.

“Riidekonteinerid tahaksime tulevikus paigutada ka kõigisse endistesse vallakeskustesse,” avaldas Koppel, mööndes siiski, et praegu ses osas konkreetset plaani ega ajakava veel pole. “Jälgime, kuidas Kuressaares riidekogumine sujub,” sõnas Koppel. Praegu on konteinerid kasutatud rõivaste, mänguasjade ja jalanõude kogumiseks aga jätkuvalt Kuressaares ning neid on kokku viis. Need asuvad Marientali tee ja Mooni tänava ristis olevas parklas ning Mini-Rimi kaupluse juures Kihelkonna mnt 3, Torni tn 9 parklas, Uue tänava parklas ja Kitzbergi tänava parklas.

Video: Siim Metsmaa

Print Friendly, PDF & Email