Pädaste rahvas tahab Roti teest lahti saada (2)

“Asi pole üldse selles, et tee nimi on Roti,” ütleb Pädaste külavanem Marve Järv. “Olgu rott või kana, mis vahet seal on.”

Siiski pöördus Marve Järv Muhu vallavalitsuse poole ettepanekuga muuta ära nende külas asuva Roti tee nimi ning määrata uueks nimeks ajalooliselt kasutusel olnud Jõe tänav.

Külavanem põhjendas, et tegelikult on see eluaeg olnud Jõe tänav ja kohalikud ei teagi Roti nime. Ikka kasutakse peamiselt kas Jõe tänav või Jõe tee. “Meie soov on taastada see nimi kohalike elanike jaoks, et nad teaksid, millega tegu.”

Kuidas Jõe tänavast Roti tee sai, Marve Järv öelda ei osanud. “Seda ei mäleta enam keegi,” lausus ta. “See tee keerab Pädaste mõisa juurest ära ja algul oli seal ainult viis maja ning ju inimesed arvasid siis, et viimase maja juurde minev tee viib otsekui urgu. Nüüd on tekkinud juurde palju uusi maju, inimesi on suvel palju ja aina rohkem tuleb rahvast juurde ka talvel. Nii mõtlesimegi seda nime muuta.”

Pille Tamm Muhu valla maa- ja planeeringuosakonnast ütles, et vallavalitsusel ei ole nime muutmise vastu midagi. Aga miks ja kuidas sai see tänav endale nimeks Roti tee, ei osanud ka Tamm öelda.

“2009. aastal teede inventeerimise käigus sai ilmselt see nimi pandud, sest ega kõigile pole need ajaloolised nimed teada,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email