Lühidalt KULTUURIST

Koolitantsul üheksa truppi

Laupäeval, 9. märtsil toimub Kuressaares Koolitantsu maa­kondlik tantsupäev, kus võistlustulle läheb üheksa tantsutruppi.

Koolitantsu üks korraldajaid Maarja Pärn ütles Saarte Häälele, et kui varem on olnud Saaremaa maakondlik tantsupäev ikka koos mõne teise maakonnaga, siis eelmine aasta tõestas, et saarlased tantsivad ja loovad palju vahvaid tantse.

Tantsupäeval osalevad trupid esitavad 19 tantsu. Festivalil näeb lisaks meile juba tuttavatele tantsustuudiotele, nagu Semiir, Kuressaare gümnaasiumi huvikool Inspira ja Ciara, ka neid, kes on Koolitantsul alles esimest või teist korda.

Finaali pääsemiseks on Pärna sõnul peamine, et tantsud oleks tantsuõpetaja või juhendaja originaallooming. “Festivali žürii hindab tantsu juures eelkõige selle sobivust tantsijatega, originaalsust ning viisi, kuidas tantsu mõte ja idee on vaatajateni toodud. Alati jääb ka see “müstiline miski”, mis kõnetab siin ja praegu – see ongi see tantsu maagia, mis tantsijaid ja publikut ikka ja jälle ühte ruumi toob,” rääkis Pärn.

Koolitants on ratastel jaanuarist märtsi keskpaigani, mil saab teoks 14 tantsupäeva. Eripreemiate saajad kuulutab žürii välja iga kontserdi lõpul.

Finaalkontserdid toimuvad kolmandat kevadet järjest Paides. Sinna pääsejad avaldatakse Koolitantsu kodulehel 20. märtsil.


Baltica eelpidu Hiiumaal

Pühapäeval, 10. märtsil kell 12 toimub Hiiu valla kultuuri- ja vaba aja keskuses Baltikumi suurima ühise pärimuspeo Baltica Saaremaa ja Hiiumaa eelpidu “Keskpäevane kohtumine”.

Eelpeol saab näha Hiiumaa ja Saaremaa folkloori- ja pärimusrühmi kavadega, millega nad ka maikuu lõpus ja juuni alguses toimuval Baltical üles astuda soovivad. Esinevad folkloorirühm Dagö, Naadresed, Iiu Kintsuviiul ja Hõbelõng Hiiumaalt ning Sõrvemaa Sõrmitsejad, Lümanda põhikooli folkloorirühm ja Ammuker Saaremaalt.

Baltimaade suurim ühine pärimuspidu Baltica toimub Eestis tänavu 29. maist 2. juunini, peakontsert on 31. mai õhtul Tallinnas Raekoja platsil.


Viikingiküla ootab hoogu

Asva viikingiküla on Hoo­andja vahendusel võtnud ette rahakogumise aktsiooni palkide hankimiseks.

Müüripalkide tarbeks on märtsikuus vaja kokku saada 7000 eurot, väravatorni jaoks aprillikuus sama palju ja korralike väravate valmistamiseks samuti 7000 eurot. Hoogu saab anda SIIT.

Print Friendly, PDF & Email