POLITSEINÄDAL: purjus juhid ja kelmid

Nädala jooksul tegelesid politseinikud kokku 64 korrarikkumisjuhtumiga, alustati nelja kriminaalmenetlust ja 29 väärteomenetlust.

Kuressaare politsei juhtivuurija Ahti Lepp ütles, et kolm kriminaalmenetlust olid seotud sõiduki purjuspäi juhtimisega ning ühel juhul oli tegemist kelmusega, mille tagajärjel jäi kannatanu ilma mitmest mobiiltelefonist ja rahast.

“Nagu viimastel nädalatel tavaks, kutsume inimesi veel kord üles ettevaatusele kõikvõimalike e-meili teel tulnud arvete tasumisel ja tundmatutele isikutele kauba saatmisel,” sõnas Lepp.

Ta kinnitas, et katsed saarlastelt erinevate kelmusskeemidega raha välja petta ei ole kuhugi kadunud. Nii on endiselt kasutusel meilitsi laekuvad õngitsuskirjad, kus tahetakse internetist porno vaatamise avalikustamise ähvardusel raha või on üle võetud inimese meilikonto ja küsitakse väidetavalt välismaal viibides abi.

Väärteomenetlustest suurema osa moodustasid kergemad liiklusrikkumised. Pühapäeval mahasadanud lumi tõi endaga kaasa tavapärasest rohkem teelt väljasõite, täpsemalt viis, kuid õnneks keegi neis viga ei saanud.

Nädala jooksul toimetati kainenema neli inimest.

Print Friendly, PDF & Email