ST: Mille alusel valida külmikut koju? (5)


SISUTURUNDUS

Külmiku valimisel tuleb leida kesktee praktilisuse ja silmailu vahel. Ülimalt praktiline, aga kööki sobimatu külmik mõjub häirivalt iga kord, kui kööki astud. Ent kui külmik on imeilus, kuid selle kasutamine tohutult ebamugav, jääb kokkamine minevikku ja ebamugava külmiku kasutamise asemel eelistad sammud kohvikusse või restorani seada. Kuidas aga leida siis see kuldne kesktee? Mõtteid jagab e-pood Kaup24.

Kõik algab välimusest

Alustada tasub sellest, missuguse stiiliga külmik sinu kööki sobib. Ultramodernsesse kööki sobib tõenäoliselt kõrgläikega külmkapp, samas kui maalähedase disainiga kööki võiks valida mati läikega variandi või uurida ka integreeritud külmikuid, kus külmiku uks on äravahetamiseni sarnane ümbritsevate kapiustega.

Aga värv ja materjal pole ainsad asjad, millele tähelepanu pöörata. Oluline on ka suurus.

Kui kööki alles planeerid, on rohkem mänguruumi ja muu köögi saab planeerida valitud külmiku järgi. Kindlasti on võimalik osta pisut kitsamad kapid, et oleks ruumi laiemale külmikule, või saab külmiku panna just sellesse seina, kus selle ust avades midagi ette ei jää. Kontrollimine, et uks piisavalt lahti käiks – riiulite asukoha muutmiseks ja sahtlite kasutamiseks on ruumi vaja –, on täiesti elementaarne.

Kui aga köök on juba ehitatud ja külmkapi asukohta ei anna muuta, peab arvestama etteantud mõõtudega – laius, kõrgus ja sügavus. Väiksemasse kööki võib väga hästi sobida tööpinna alla mahtuv väike külmik, nagu Electrolux ERN 1300 FOW, samas kui suurel perel läheb tõenäoliselt vaja suure mahutavusega külmkappi, nagu see Snaige säravpunane külmkapp.

Pere suurusest olenemata peab aga külmiku ümber piisavalt õhuruumi jätma. Kui näiteks ukse suuna muutmine on enamikel külmkappidel lihtne, siis külmkapi liiga kitsasse ruumi surumine tekitab puuduliku ventilatsiooni tõttu probleeme, mille lahendamine pole kerge.

Funktsioonid tulevad teisena

Pärast sobivate mõõtude ja välimuse parameetrite paikapanemist on võimalik välja selekteerida mudelid, mis sobivad välimuselt. See aitab oluliselt aega kokku hoida, sest ära jääb olukord, kus oled leidnud funktsioonide poolest ideaalse külmkapi, kuid avastas siis oma pettumuseks, et see ei mahu puhtfüüsiliselt ainsasse sobivasse kohta kogu köögis. Just seetõttu on külmkapi funktsioonid ja võimalused teisel kohal.

Enamikel tänapäevastel mudelitel on riiulid ja sahtlid, mida saab vastavalt vajadusele reguleerida ja ümber tõsta või osaliselt eemaldada. See teeb külmiku kasutamise lihtsamaks ka pikas plaanis. Tuleb lihtsalt veenduda, et reguleerimise võimalused on sinu perele piisavad. Toiduainete paigutamisel võib abiks olla ka see, kui külmikus on ühtlustatud niiskus ja temperatuur ehk kindlaid toiduaineid ei pea enam panema kindlasse kohta, vaid sama temperatuur on terves külmikus.

Uuemates mudelites on lisatud ka topeltuks sama külmiku osa jaoks. Topeltukse taha saab paigutada kõige tihedamini kasutatavaid toiduaineid ja siis ei pea külmiku suurt ust pidevalt avama. Väiksem avatav uks aitab säilitada külmiku sisetemperatuuri, mistõttu püsib toit kauem värske ja energiakulu väheneb.

Igal perel omad harjumused

Mõtle ka oma harjumustele. Kui sa kasutad sügavkülma pigem harva, vali külmik, mille sügavkülma mahutavus on väiksem ja kus see asub allpool. Kui oled aga inimene, kes avab sügavkülma ust isegi tihedamini kui külmkambri ust, peaks valima vastupidise lahenduse: suurem sügavkülmakamber, mis asub tavakülmiku peal.

Õige külmkapi valimine on seega üsna lihtne.

Külmkappide turg aina laieneb. Ühelt poolt on see halb – valikuvõimalus on niivõrd suur, et selles džunglis on keeruline ära eksida. Teiselt poolt on see aga hea – valikuvõimalus on niivõrd suur, et iga inimene ja iga pere leiab just sellise külmiku, mis sobib nende vajaduste, võimaluste ja eelistusega sajaprotsendiliselt.

Alati soodne e-kaubamaja www.kaup24.ee – säästa aega ja raha!

 

Print Friendly, PDF & Email