Rimi testib saarlaste peal kilekotivabadust (15)

Saarlaste testimine seisneb selles, et märtsis ei müüda kahes Kuressaares asuvas Rimis tuttavaid punaseid kilekotte.

Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats avaldas heameelt, et kilekottidest loobumise testimist alustatakse just Kuressaarest. Tõuke selleks andis asjaolu, et ka saarlased ise on varem n-ö kilekotivabast Saaremaast mõtteid mõlgutanud.

Toidu koju viimiseks pakutakse märtsis muid alternatiive, nagu paberkotid ja riidekotid. Eelkõige loodab Rimi, et inimesed tulevad kauplusesse oma korduvkasutatava poekotiga.

Kuigi kehtiv plastikuseadus ei luba tasuta jagada õhukesi kilekotte, on need siiski poodides kasutusel veel puu- ja köögivilja osakondades hügieenikaalutlustel. Batsi sõnul on ka nende asendamiseks poes müügil võrkkotid, samuti on inimesel alati võimalik kodust kauba kandmiseks midagi kaasa võtta.

Kuressaare testi teine oluline osa ongi seotud just nende õhukeste kilekottidega, mis loodusesse sattudes tihti probleeme tekitavad. Esimesena Eestis leiab märtsis just Kuressaare Rimidest triipkoodiga kilekotid, mis maksavad 5 senti tükk. Kilekottide müügist laekunud rahast pool annetatakse “Teeme ära” liikumisele.

Veel plaanib Rimi märtsis üle Eesti oma kauplustes juhtida inimeste tähelepanu erinevatele võimalustele, et pakendiprügi oleks sorteeritud ning kuidas üleüldiselt plastikut vähem tarbida. Samuti on Rimi otsustanud pakkuda katsekorras kõikides kauplustes võimalust osta valmistoitu kaasa kliendi oma karbiga.

Kadri Nuum

Print Friendly, PDF & Email