Hotell California Komöödiateatris

Ameeriklane Neil Simon on üks populaarsemaid komöödiakirjanikke kogu maailmas. Eestis tuntakse teda eelkõige „Päikesepoiste“ autorina, kus särasid Jüri Järvet ja Aarne Üksküla.

Simoni teoseid on mänginud kõik meie kutselised teatrid ja lavale on jõudnud lausa mitukümmend tema näidendit. Paremiku hulka kuulub ka „Hotell California“, mis koosneb kahest lühikomöödiast. Mõlema tegevus leiab aset samas hotellitoas, kuhu saabuvad erinevad abielupaarid ja nii saavad näitlejad mitut erinevat rolli mängida.

Vaimukas dialoog ja naljakad situatsioonid on alati Simoni firmamärgiks olnud, nii ka seekord.  Omal ajal Vanalinnastuudios mängisid „Hotell Californiat“ eksabikaasad Ita Ever ja Eino Baskin. Ja nii üllatav kui see ka poleks, saab nüüdki laval jälle kokku endine paar Katrin Karisma ja Tõnu Kilgas, kes kindlasti on jäänud sama glamuurseks nagu varemgi.

Need lõbusad lood lavastas Ivo Eensalu, kujundas Riina Andresen. „Hotell California“ etendub naljapäeval, 1. aprillil Tornimäe Rahvamajas (tel 5246612), 2. aprillil Salme Kultuurimajas (tel 45-71650) ja 3. aprillil  Kuressaare Kultuurikeskuses, algus kõikjal kell 19.

Piletiinfo: Piletilevi

Print Friendly, PDF & Email