Saaremaa saab kaasaegse maadlusmati

Orissaares, Leisis ja Muhus lapsi treeniv MTÜ Konnonkonn saab sel nädalal kaasaegse maadlusmati, mille ostmist rahastas Taipei kultuurisaatkond läbi oma missiooni Riias.

“Kurtsin oma muret koolivend Kalle Laanetile ja rääkisin talle, et Saaremaa on ainuke maakond, kus ei ole täismõõtmetes maadlusmatti,” rääkis MTÜ Konnonkonn juht ja maadlustreener Tiit Uspenski (fotol).

“Ja siis viis Laanet mind ühel hetkel kokku Taipei kultuurisaatkonna esindajaga Riias. Kirjeldasin neile, mis meil siin toimub ja hiinlased otsustasid meid toetada.”

6600 eurot maksval 12x 12 meetri suurusel rahvusvahelise litsentsiga maadlusmatil saab edaspidi korraldada kõrgetasemelisi võistlusi. Matt on praegu veel Tallinnas, sest siin pole laoruumi, kus seda hoida. Nii on matt esialgu pigem selleks, et saaks võistlusi korraldada.

Tiit Uspenski juhendamisel tegeleb maadlusega Orissaares 22, Leisis 10 ja Muhu lasteaias 10 last. “See arv võiks suurem olla, aga puuduvad vajalikud harjutamistingimused,” märkis treener, kelle sõnul on treeningute jaoks vaja veel spetsiaalseid maadlusnukke.

“Lastel on neid harjutamiseks vaja, sest kui sa üksteise peal hakkad võtteid õppima, siis on see haiget saamise tõenäosus väga suur. Nukk maksab umbes 300 eurot tükk ja need peavad olema erineva suurusega. Eks me peame sellega tegelema, sest nukud on olemas. Paraku ei ole meie Eesti omad nii hea kvaliteediga, Poola omad on palju paremad. Küsimus on alati rahas, aga me tegeleme sellega.”

Print Friendly, PDF & Email