Melsase korterelamu seisab juba kolm aastat tühjana (8)

Kuressaare kristliku nelipühi kiriku pastor Riho Pors restaureeris kolm aastat tagasi Leisi südames korterelamu, mis aga üürihuvilistele vaatamata jätkuvalt tühjalt seisab.

“Rendihuvi on väga tugev, kohe saaks selle maja täis, aga keegi ei ole minu küsitud hinnaga nõus,” räägib Riho Pors. Rendihuvi on ilmutanud fotograaf, juuksur ja kasutatud riiete müüja, aga Riho küsitud Kuressaare tasemel renti nad valmis maksma ei ole. Üürikorterite huvilised (näiteks Leisi kooli õpetajad) piirduksid aga ainult kommunaalkulude maksmisega.

Riho Porsi renoveeritud kahekorruselises korterelamus on kokku neli korterit, mille müügist soovib arendaja saada kokku 200 000 eurot. Siingi peletab hind huvilised eemale, ehkki Porsi hinnangul on Leisi alevik elamiseks või suvitamiseks igati hea koht. Igas korteris on ahi ja soojuspump, samuti veevärk ja reoveekoguja krundi piiril. “Oleme oma äriplaaniga segaduses, sest meil oli planeeritud nii, et ehitame korterid välja ja müüme ära,” tõdeb Pors, kelle sõnul on turult saadud tagasilöökide tulemusel hoones isegi sisetööd tegemata. “Meie plaan oli teha veel ka maaküte, aga kahtlane, kas pärast seda keegi ka osta soovib selle hinnaga.”

Riho Porsi sõnul lootis ta ettevõtmist kavandades, et korterid õnnestub maha müüa mõne kuuga, ent tagantjärele paistab, et õigem olnuks ikkagi kõigepealt ostjad leida ja siis ehitada. Samas pole sissepandud raha ka kaduma läinud.

Pors leiab, et Eesti riik ei soosi Saaremaa maaelanikke. “Kui Soomes ääremaadel on maksusoodustused, siis võiks sama olla ka Saaremaal kohalikele inimestele,” sõnab ta.

Mustjala mnt 1 asuv maja on üks kahest nn Melsase majast, mis omaaegne Leisi vald omandas 2014. aastal pärandvarana ja müüs 2015. aasta juunis pärast nurjunud enampakkumist otsustuskorras 28 000 euroga maha Riho Porsi ettevõttele Penno Invest. Kõrvalasuva Mustjala mnt 3 hoone, mis kuulub vallale, edasise saatuse otsustamiseks kutsub Leisi osavallakogu kokku rahvakoosoleku.

Print Friendly, PDF & Email