Seitse vaprat korrastasid Mõntu parki (6)

Läinud nädalalõpul kogunesid vabatahtlikud talgulised Sõrve militaarmuuseumi üleskutsel Mõntu parki, et seal veidi varakevadisi korrastustöid teha ja pargis asuvaid militaarrajatisi ohutumaks muuta.

KAKS VAPRAT: Seitsme talgulise hulgas olid militaarrajatisi ohutumaks muutmas ka Tõnu Veldre ise ühes väikese sugulase Jarek Janner Veldrega. JAANUS VELDRE

Militaarmuuseumi rajaja Tõnu Veldre rääkis Kadi raadio uudistele, et Mõntu park on küll looduskaitse all, kuid sinna alale jäävad ka II maailmasõja aegsed suurtükialused. Samuti asuvad seal hiljem tegutsenud Mõntu kooli varemed.

“Meie eesmärk oli kahurialuste võsast puhastamine, et need säiliksid,” ütles Veldre. Teiseks võeti keskkonnaameti soovitusel veidi ka eemal asuvat võsa maha. “Kahuripositsioonid on üle kahe meetri kõrged, õigupoolest sügavad, ja need on seega inimestele ohtlikud,” põhjendas talgujuht suuremat võsa mahavõtmist.

Talgutele tuli seitse inimest. “Arvestades töö mahtu, oli seda natuke vähe, aga see-eest käis väga palju inimesi tol päeval Mõntu pargis jalutamas – see oli ju ikkagi vabariigi aastapäeva eelne päev ning ses mõttes sai Mõntu park kõvasti tuntust juurde,” rõõmustas Veldre.

Kuna tööd jäi teha veel küll, siis on tulemas kordustalgud, tunnistas talgujuht. “Praegu on hääletusel, kas järgmine talgupäev teha 16. või 23. märtsil,” avaldas ta. “Eks me tee jälle Facebookis kampaaniat ja vahest ajalehed toetavad ka info edastamisega. Ning alati võib ka minu käest otse küsida,” naeris Tõnu Veldre.

Print Friendly, PDF & Email