VIDEOD: Mässu kaudu vabasse riiki (6)

AEG JA INIMENE: Ülo Tuulik tõi kuulajateni oma isiklikud seosed 1919. aasta veebruaris Saaremaad vapustanud sündmustega.
MAANUS MASING

Saarte Hääle veebilehel saab täismahus vaadata-kuulata Kuressaares 15. veebruaril toimunud ajalookonverentsi “Mässu kaudu vabasse riiki” ettekandeid.
Ajaloodoktor Kersti Lust avab väga ilmekalt mässu eelloo ja kirjeldab värvikalt selle sotsiaalmajanduslikke põhjusi, Muhu muuseumi teadur Eda Maripuu keskendub oma ülevaates muhulastele Saaremaa mässus ja mõisnik Alexander Buxhoevedenile, Rein Saksakulm räägib konverentsil oma vaarisa, vanaisa ja vanaonu tegutsemisest mässu ajal, ajaloodoktor Ago Pajur annab ülevaate tolleaegse Eesti sõjalisest, poliitilisest ja majanduslikust olukorrast, Eimar Tärk vaatleb mässu peegeldamist ajakirjanduses aastatel 1919–1940 ja ajaloodoktor Mari-Leen Tammela räägib Eesti Vabariigi prokuröri Jaan Teemanti tegevusest mässu uurimisel.
Kirjanik Ülo Tuulik jagab lõpetuseks kuulajatega oma isiklikke kokkupuutepunkte 1919. aasta veebruaris Saaremaad vapustanud sündmustega.

 

Print Friendly, PDF & Email