Süüdistus: firmad petsid PRIA-lt välja 1,9 miljonit (9)

Kuuele firmale ja üheksale eraisikule esitatud kriminaalsüüdistuse järgi peteti PRIA-lt nelja aasta jooksul välja kokku 1,9 miljonit eurot.

Saarte Hääle andmetel on PRIA esitanud nõudeavalduse kuuele osaühingule ja nendega seotud füüsilistele isikutele ning kuuele eraisikule. Kõige suurem kahjunõue on ligi 300 000 eurot, kõige väiksem 63 000 eurot.

Lääne ringkonnaprokuröri Helga Aadamsoo sõnul alustati soodustuskelmuse uurimiseks kriminaalasja 2015. aastal ning sama aasta lõpus arestis kohus prokuratuuri taotlusel alusetult väljamakstud toetustega seotud varad.

Süüdistuse järgi alustas ettevõtja Margo Berens skeemiga juba ligi kümme aastat tagasi, pakkudes aastatel 2010–2013 erinevatele osaühingutele ja eraisikutele abi PRIA toetuste taotlemisel.

Keskkriminaalpolitsei uurimise andmeil korraldas Berens abikõlbulike ehitusprojektide hinna paisutamiseks näilike hinnapakkumiste esitamise. Sellega näidati tööde maksumusi tegelikust märksa kallimatena, et petta PRIA-lt välja suuremad toetussummad. Eksitusse viiduna maksiski PRIA erinevatele osaühingutele toetustena välja ligi 1,9 miljonit eurot.

“Toetusmeetmed koosnevad Euroopa maksumaksjate rahast ning järelevalve selle raha õige kasutamise üle on väga põhjalik. Igaüks, kes toetust soovib, peab taotluse üleandmisel arvestama sellega, et kõigi andmete õigsuse eest vastutab tema ise,” rääkis prokurör Helga Aadamsoo. “Järelevalve toetusraha õige kasutamise üle ei lõpe taotluse rahuldamisega, vaid kestab veel viis aastat pärast ehituse lõppu. Valeandmete põhjal väljamakstud toetus tuleb aga tagasi maksta taotlejal endal,” selgitas prokurör.

Saarte Hääl kirjutas eile, et 1. aprillil tuleb Kuressaare kohtumajas algaval kohtuistungil süüpinki istuda osaühingute Maleva, Kangru LP, Vilsandi Lammas, Helmika, Mailase ja King Kong Five esindajatel ja veel üheksal eraisikul. Soodustuskelmuse eest on ette nähtud vangistus või rahaline karistus.

Print Friendly, PDF & Email