Sadamaaidas näeb suvel lustakaid lühilugusid

Kuressaare Linnateatri ja Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli koostöös tuuakse tänavu Kuressaare Sadamaaidas lavale suveetendus, mis koosneb kolmest humoorikast lühiloost.

Algselt pidi suvetüki lavastama Aleksei Bessegov Venemaalt, kes plaanis siin vaatajate ette tuua Aleksandr Ostrovski võrdlemisi vähetuntud näidendi “Hiline armastus”. Paraku lükkus projekt määramata ajaks edasi, kuna Bessegovi koduteater sai suure rahasüsti ja teatri juhtkond on eeloleval suvel seotud teatrimaja rekonstrueerimistööde korraldamisega.

Asjaolude õnneliku kokkulangemise tõttu saadi kokkuleppele Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooliga, kellega koostöös kavandati üks lavastus välja tuua selle aasta sügisel. Tuli välja, et lavastuse väljatoomine sobib lavaka jaoks suvel isegi paremini kui sügisel. Nii rõõmustabki juuli lõpus-augusti alguses Sadamaaidas teatrisõpru lavakunstikooli 29. lend.

Tegu on lavastaja eriala kolme üliõpilase diplomitöödega, kolme lühinäidendiga, milles mängivad sama kursuse näitlejatudengid. Kõikide näitemängude autor on Anton Tšehhov. Lavakunstikooli 29. lennu juhendaja Anu Lamp ütles, et kaks näidendit on juba välja valitud, need on “Abieluettepanek” ja “Karu”. Kolmanda tükina toob üks tudengitest lavale instseneeringu Tšehhovi novellide põhjal.

Lamp märkis, et algselt oli plaanis teha etendus küll nii, et kokku saavad 20. ja 21. sajandi alguse autorite teosed. Selleks tõlkis ta isegi ära ühe praegu Euroopas väga populaarse ja paljumängitud autori, Florian Zelleri lühinäidendi. Kuid siis asjaolud muutusid ja otsustati keskenduda üksnes Tšehhovile.

Saaremaal lavastuse väljatoomine ei ole Lambi sõnul lavakunstikooli jaoks ülearu keeruline ega tülikas. “Esiteks on etendused suvel, teiseks saame proove teha koolis ja Saaremaale tuleme teatud lühemaks perioodiks vahetult enne etendust,” selgitas ta.

Print Friendly, PDF & Email