Saaremaa puskariajajate hulgas oli ka üks taksojuht (24)

Tolliamet tabas Saaremaal mitu puskariajajat, kellest ühe puhul kinnitavad uurijad, et mees tegutseb Kuressaares taksojuhina.

“Üks menetlusalustest omab kehtivat taksoteenuse osutamise luba,” kinnitas Saarte Häälele tolli- ja maksu­ameti pressiesindaja Kaia-Liisa Tabri.

Saarte Häälele teadaolevalt sai tolliamet veebruari alguses Saaremaal puskariajajate puistamiseks infot politseilt. Küll aga ei seosta politsei mitme 50–60ndates eluaastates mehe surma jaanuari keskel sellega, et nad tarbisid kodusel teel aetud samakat, mida võidi hankida ka uurimise all olevalt taksojuhilt.

“Saame kinnitada, et politseile ei ole laekunud infot võimalikest alkoholimürgistusega seotud surmadest ja ühtegi sellist kriminaalmenetlust käimas ei ole,” ütles Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar.

Tolliamet ei saa väärteomenetluse uurimise praeguses järgus kinnitada, kas taksojuht omatoodetud märjukest ka turustas. Mõlemad tegevused on seaduse järgi keelatud.

Osilia Takso juhatuse liige Tarmo Susi ütles, et Saaremaal sõidab nende elektritaksodega 14 töötajat.

“Juhatus on kursis taksojuhtide selliste kõrvaltegevustega, millistest juhid on ise juhatust teavitanud, kõnealusest tegevusest ei ole meid teavitatud,” kinnitas Susi. “Samuti ei ole meile tulnud sellise tegevuse kohta ka vihjeid, seega ei saa me olla kursis kellegi põranda­aluse nokitsemisega,” lisas ta.

Susi selgitas, et taksojuhi teenindajakaardi omaja peab ühistranspordiseaduse nõuete kohaselt vastama hea maine nõudele. Kui ilmneb, et taksojuhi suhtes on alustatud väärteo- või kriminaalmenetlust, mis lõpeb süüdimõistva otsusega, siis tunnistatakse kaart kehtetuks või peatatakse. Teenindajakaardita juht taksoteenust pakkuda ei saa, viitas Susi.

Maksu- ja tolliamet koos politseiga otsis Saaremaal 4. veebruaril läbi kuue inimese elamised ja võttis ära viis puskariaparaati ning 85 liitrit valmis alkoholi.

“Tingimused, millistes seda kodus toodetakse, on tõesti sellised, mida on normaalsele inimesele raske kirjeldada,” sõnas maksu- ja tolliameti uurimisosakonna Lääne talituse juhtivinspektor Kunnar Keres rahvusringhäälingu uudistele. “See mustus ja räpasus valitses tegelikult väga paljudes kohtades, kus me käisime, ning tava­inimesel ei tekiks kindlasti soovi seda vedelikku tarbida.”

Alkoholiseaduse järgi on puskari valmistamine ja villimine Eestis ka enda tarbeks keelatud, rääkimata selle müügist või muul kombel edasiandmisest. Seadus lubab aparaadi omamise eest 800 eurot trahvi määrata.

Print Friendly, PDF & Email