Populaarne üritusteportaal pani oma tegevusele punkti (7)

Kohalik veebi- ja turundusagentuur Blender, kes on 2013. aastast arendanud ja turundanud praegu Eesti üht populaarsemat üritusteportaali Saaremaasuvi.ee, otsustas veebilehe sulgeda.

Portaali idee autori ja eestvedaja Taavi Rauniste hinnangul on nad oma eesmärgi täitnud – turundanud aastaid Saaremaad internetis, teinud mitmeid kampaaniaid ja saanud Eesti populaarseimaks üritusteportaaliks.

“Kuna Saaremaa vald on otsustanud ise uut portaali arendama hakata ja koostööst huvitatud ei olda, siis meie ei soovi kodusaare vallaga konkureerida ja anname teatepulga üle,” rääkis Rauniste. “Kui vald leiab, et nemad on võimelised looma veel parema ja edukama sündmusteportaali, siis meie soovime ainult jaksu. Ja nagu vanasõna ütleb: targem annab järele.”

Portaali arendaja Siim Metsmaa kinnitas, et niisama passima nad siiski ei jää. “Üks väga innovaatiline idee on meil juba pikemat aega küpsenud – võimalik, et miskit teeme ära ka juba sel hooajal,” nentis ta. “Meie suurt internetis sihtkoha turundamise kogemust saame jagada ka teiste valdadega. Samuti on arendatud platvorm üsna universaalne, saame seda mõnes teises projektis kasutada ja selles osas on ka juba esimesed koostöö läbirääkimised käinud.”

Saaremaasuvi.ee kodulehel olevat infot enam ei uuendata. Hetkel lehel olev info jääb üles kuu lõpuni. Kindlasti annavad tegijad sellest märku oma Facebooki lehel ja seejuures tuleb ka võimalus ürituste kalender näiteks PDF-formaadis alla laadida. “Soovime tänada kõiki oma sõpru ja häid koostööpartnereid. Samuti täname Margit Kõrvitsat, kes 27. juulil 2013. aastal kõige esimese ürituse meie lehele lisas,” rõhutasid tegijad.


Üle 10 000 ürituse

Kokku on portaali aastate jooksul lisatud pisut üle 10 000 ürituse, mullu 2548 üritust. Kõige aktiivsemal ajal juunis-juulis tehti seal umbes 45 000 lehekülastust nädalas. Võrdluseks: Tartu kultuuriakent külastab samal ajal 23 000, Kultuur.infot 12 000 inimest.

75% portaali külastajatest jõudis saaremaasuvi.ee lehele Google’i kaudu. Hooaja tipus otsiti fraasi “Saaremaa suvi” ligi 1600 korda. Võrdluseks “visit saaremaa” 350 korda. Erinevaid märksõnu, millega koduleheni jõutakse, on ca 9000. Saaremaasuvi.ee on number üks veebileht, kuhu Saaremaa külastaja kõige esimesena maandub. Aasta alguses oli Saaremaasuvi.ee nomineeritud Saare maakonna turismiauhindade tunnustusele “Aasta turismiturundaja”.

Print Friendly, PDF & Email