Vald toetaks kromosoomiuuringuid ja keemiaravi (7)

Saaremaa vallavalitsus otsustas lisada käesoleva aasta vallaeelarve eelnõusse 15 000 eurot lapseootel naiste kromosoomiuuringu maksumuse hüvitamiseks ja 10 000 eurot keemiaravi võimaluste arendamiseks Kuressaare haiglas.

Ettepanekud hüvitada NIPTIFY testi maksumus ning toetada haiglasse keemiaravi tarvis bioohutuskapi soetamist ja ruumide ettevalmistamist tegi vallavalitsusele SA Kuressaare Haigla nõukogu esimees Kalle Laanet.

Kui kromosoomiuuringute tarvis läks III lugemist ootavasse eelnõusse kirja 15 000 eurot ehk sama suur summa, kui taotleti, siis keemiaravi arendamiseks küsitud 15 000 euro asemel märgiti eelnõusse 10 000 eurot.

“Pärast eelarve vastuvõtmist sõlmitakse sihtfinantseerigu leping,” teatas abivallavanem Marili Niits haigla nõukogu esimehele saadetud kirjas.

“Ma ei saanud selles küll kindel olla, aga ikka lootsin, et vald tuleb vastu ja toetab neid inimesi, kes keemiaravi vajavad,” kommenteeris Kalle Laanet vallavalitsuse otsust. “Kui täit summat, mis keemiaravi arendamiseks küsisime, eelnõusse ei läinud – ju siis tuleb puudujääv osa leida haiglal endal oma tulude arvelt. Projekt tuleb ju tervikuna ellu viia.”

Märt Kõlli

“Oleme tänulikud igasuguse abi eest ja valla toetus oleks meile tõesti väga suureks abiks,” ütles SA Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli. “Kindlustunde saame aga siis, kui eelarve on vastu võetud.”

Kromosoomhaiguste riski hindav NIPTIFY test tehtaks tasuta nendele naistele, kel leitakse pärast esmast rasedusriskide hindamist kõrgenenud risk lapse kromosoomhaigustele.

“Kõik teised daamid, kes on mures oma tulevase beebi tervise pärast, saavad samuti selle testi teha, aga sel juhul on see tasuline,” rääkis Kõlli. Ühe NIPTIFY testi maksumus on 250 eurot.

Print Friendly, PDF & Email