Rootsis võitnud Ott Tänak tõusis ralli liidriks (2)

VÕIDUMEHED: Martin Järveoja ja Ott Tänak poodiumil rõõmustamas.
Fotod: TIMO ANIS

Laupäeval autoralli maailmameistrivõistluste Rootsi etapil liidrikoha hõivanud ning pühapäeval kindla peale sõitnud Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid nii punktikatse kui ka ralli ja tõusid esimest korda oma karjääris maailmameistrivõistluste punktitabelis liidriks.

“See oli minu jaoks siin Rootsis kaheksas ralli ja on suurepärane tunne ka siin lõpuks võita,” rääkis Toyota Yarisega kihutav Ott Tänak. “See on suurepärane. Ma tean, kui palju mu väga hea sõber Markko Märtin surus mind siin Rootsis võitma ja see oli kord juba väga lähedal. Seega olen ma väga õnnelik, et me saime sellega lõpuks hakkama. Punktikatsel panin jälle hea rütmiga ja sõitsin pisut kiiremini kui normaalselt, kuid ikkagi riskimata. See oli tõesti suurepärane katse.”

Tänak ütles, et oli väga positiivne nädalavahetus. “Reede oli kogu ralli võtmekoht ja meil tuli teha kõik selleks, et võimalikult vähe aega kaotada ning saavutada kogu ülejäänud nädalavahetuseks hea positsioon. Peale seda oli meil vaja sõita omas rütmis ja võtta võimalikult vähe riske,” lausus ta.

Reedese võistluspäeva lõpetas Ott Tänak teisel kohal, kaotades Teemu Suninenile 2 sekundiga. “Ma tõesti nautisin tänast hommikupoolikut,” ütles rallipiloot pärast võistlust. Tema hinnangul olid rallile sobivad tingimused ja katseid oli nauditav läbida. “Pärastlõunal oli pisut keerulisem,” tõdes Tänak, lisades, et see on Rootsi ralli.

“See oli midagi ellujäämise ja läbimurdmise vahepealset ning viimasel katsel suutsime olla liidrile lähedal. Sügavas lumes ei olnud raske sõita, keeruline oli õige rehvide valik ja olid ka mõned momendid. Ma arvan, et tegime täna kõik, mis võimalik, ja homme on meil samad tingimused.”

Ott Tänak suutis kohe laupäeva avakatsel sõita tagasi Suninenile kogunenud 2-sekundilise kaotuse ja jätkas oma teed konkurentidele tagatulesid näidates. Pärastlõunal hoidis Tänak asjad kontrolli all ja võitis viiest katsest kolm.

“Ma olen tõeliselt õnnelik selle üle, kuidas tänane päev kulges,” lausus ta. “Hommikul olid jälle väga head tingimused ja oli puhas rõõm sõita. Ma ei surunud välja maksimumi, kuid hoidsime head rütmi.”

Tänaku hinnangul oli pärastlõuna siiski laupäevasest erinev, kuid hea tulemus näitas, kui korralikku tööd tehti reedel. “Homme peame head minekut jätkama kahel esimesel katsel ja hea oleks teenida ka kasulikud punktid Power Stage’ilt,” rääkis Tänak.

Kokkuvõttes kaotas Esapekka Lappi saarlasele 53,7 ja Thierry Neuville 56,7 sekundit. Autoralli MM-sarja kokkuvõttes on 1. Ott Tänak 47, 2. Thierry Neuville 40 ja 3. Sébastien Ogier 31 punktiga.

Rootsi MM-ralli JWRC-arvestuses olid kolm paremat Tom Kristensson – Henrik Appelskog, Roland Poom – Ken Järveoja ja Jan Solans – Mauro Barreiro. Ken Torn ja Kuldar Sikk oli kümnendad, kaotust võitjatele 24 minutit.

Print Friendly, PDF & Email