Aastapäeva balli osalemistasu tekitab õpilastes küsimusi (10)

Kuressaare gümnaasiumi traditsiooniline vabariigi aastapäeva ball 10.–12. klassidele on tekitanud mitmes õpilases nõutust seoses osamaksu tasumisega.

Kooli küsitav osavõtutasu on 7 eurot ja need, kes ballil ei osale, peavad maksma 5 eurot. On õpilasi, kes maksmise üle kurdavad, kuna neile ei antud üldse võimalust hinna kohta küsida, vaid öeldi, et peab olema makstud ja kogu lugu. Väidetavalt oli ühel juhul õpetaja õpilaselt isegi küsinud, et kas ta punnib 5 euro maksmisele vastu või? Suur osa õpilastest on aga lihtsalt raha ära maksnud, kuigi ise ballile ei lähe.

Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik ütles, et kooli traditsiooniline aastapäevaball on olnud ikka 10. klasside korraldada. “Balliks valmistumine tähendab nii ballitantsude õppimist kui ka kogemuste saamist suur­ürituse korraldamiseks,” selgitas ta.

Klassijuhatajate eestvedamisel panevad õpilased kokku balli programmi ja ka eelarve, kuhu kaasatakse ka sponsorid.

“Kogu lennu üritus tähendabki kõigi panustamist, kokkulepped on sõlmitud klassisiseselt ja neid on arutatud ka lapsevanematega. Kulutuste põhjuseks on ilmselt suupistelaud ja muusika ning enamik õpilasi on alati hea meelega osalemas,” kinnitas Varik.

Print Friendly, PDF & Email