Ott Tänak kerkis MM-sarja liidriks (3)

Autoralli Rootsis toimuva MM-sarja hooaja teise etapi võitsid Ott Tänak ja Martin Järveoja (Toyota), kes olid kokkuvõttes parimad ka punktikatsel. Kokkuvõttes tuli teiseks soomlane Esapekka Lappi ja kolmandaks Thierry Neuville.

Tänak ja Järveoja tõusid Rootsis saavutatud eduga MM-sarja liidriks. Tänakul on nüüd kahe etapiga kogutud 47 punkti. Tänaku ja Järveoja võidu teeb veelgi magusamaks punktikatse võit, kus nad edestasid paremuselt teist aega näidanud Neuville’i koguni 3,5 sekundiga. Teisele kohale jäi Esapekka Lappi (Citroen) ja kolmanda koha võttis poodiumil sisse Thierry Neuville (Hyundai).

ERR vahendas Tänaku poodiumil jagatud emotsioone: “See on uskumatu. Ma tean, kui kõvasti minu väga hea sõber Markko [Märtin] siin pingutas, et võita ja ükskord oli ta väga lähedal. Nüüd olen õnnelik, et viimaks tegime seda ja see võit on meil olemas.” Tänak lisas, et sõitis punktikatsel lihtsalt heas rütmis – küll pisut kiiremini, kui tavaliselt, aga siiski mitte riskeerides. Kokkuvõttes oli see tema sõnul hea katse.

MM-sarja üldseis pärast Rootsi rallit: 1. Ott Tänak (Toyota) 47 punkti, 2. Thierry Neuville (Hyundai) 40 p, 3. Sebastien Ogier (Citroen) 31 p, 4. Kris Meeke (Toyota) 21 p, 5. Esapekka Lappi (Citroen) 19 p, 6. Sebastien Loeb (Hyundai) 18 p.

 

 
Print Friendly, PDF & Email