Saaremaal sündis Eesti uus piimatoodangu rekord (1)

KOOS REKORDLEHMAGA: Fotol on koos Millega ühistu juht Tõnu Post, farmijuhataja Rita Paiste ja farmijuhataja abi Kristjan Aru.
Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu

Kõljala ühistu rekordlehm Mille on Eestis teine lehm, kelle laktatsiooni piimatoodang on ületanud 20 tonni.

Eesti tõuloomakasvatajate ühistu teatas, et Kõljala POÜ Holsteini tõugu lehm Mille alustas neljandat laktatsiooni mullu 12. märtsil. Uus piimatoodangu rekord on 20 391 kg 3,24-protsendilise rasva- ja 3,19-protsendilise valgusisaldusega piima.

Märtsis 9-aastaseks saava rekordlehma varasemate laktatsioonide toodangud on samuti olnud muljet avaldavad – teisel laktatsioonil oli toodang üle 14 ja kolmandal laktatsioonil üle 17 tonni. Rekordlehm Mille kõrgeim päevalüps oli mullu mais 83,3 kg. Tipptoodangu saavutamist iseloomustab väga ühtlane laktatsioonikõver. Veel üheksandal laktatsioonikuul ületas päevatoodang 50 kg.

Kõljala POÜ juhataja Tõnu Post ütles, et keskmiselt 60–70 kg päevalüpsiga neljanda laktatsiooni lehm on väga hea välimusega. Ta on kogu aeg olnud tippsöötmisgrupis ega ole saanud suures karjas eritähelepanu. Tõnu Postil on hea meel, et lehm on taas tiine ning seekord suguselekteeritud spermast, millega loodetakse järgmisel poegimisel saada lehmjärglane. Seni on kõik Mille vasikad olnud pullid.

Rekordlehm Mille on Eestis teine lehm, kelle laktatsiooni piimatoodang on ületanud 20 tonni. Üle 18 tonni on piima andnud 51 lehma, neist neli on kuulunud Kõljala POÜ-le.

Kõljala POÜ on Eestis piimakuivaine toodangult lehma kohta absoluutselt parim. Mullu tootsid karja 651 lehma 12 582 kg piima ning 938 kg kuivainet, sealjuures oli piimavalgusisaldus keskmiselt 3,63%.

Print Friendly, PDF & Email