PRIA toetas Muhu Liha 200 000 euroga (5)

Möödunud aastal tegevust alustanud Muhu Liha tulundusühistu sai PRIA-lt 200 000 euro suuruse toetuse, mis on suureks abiks poollooduslikel kooslustel kasvanud lammaste liha turustamisel.

“Meie ühistule on see toetus väga oluline, et oma müügitegevus ka mandrile viia,” ütles Muhu Liha tulundusühistu juhatuse liige Annely Holm (pildil). Nn lühikeste tarneahelate meetmest toetuse saanud projekti kestus on 3 aastat.

Annely Holmi sõnul käivitati tulundusühistu suuresti selle liikmete vabatahtlikul tööl ja entusiasmil. Et väiketootjatel teadupoolest rahakotti puuga seljas pole, siis oli ühistu loomine majanduslikult suur väljakutse. Kui suvekuudel on Muhus ja Saaremaal küllaldaselt võimalusi oma kaupa müüa, siis talvel tuleb paratamatult kliendile mandrile järele minna.

Asukoht suurtest linnadest kaugel esitab üksjagu väljakutseid. Olgu toodetele korraliku pakendite disainimine või oma müügipinna rentimine suuremates linnades, kõik need käivad alustavale ühistule üle jõu. Lühikeste tarneahelate toetus aitab toidu tootjatel alustada oma kaupade müüki tarbijale, toetades otseselt kaupade turustamisega seotud kulusid. Toetus läheb müügipindade rentimiseks, toodete transpordikulude katmiseks ning ka turundustegevuste jaoks.

Praeguseni on Muhu Liha tooted saanud klientidelt positiivset vastuvõttu. Annely Holmi sõnul on ühistu veendunud, et ka kohalikku tõugu ning vaid poollooduslikel kooslustel kasvanud väiksemate loomade liha on võimalik Eesti turul müüa. Üha enam kokkasid on huvitatud kohaliku tooraine kasutamisest ning ka kliendid muutuvad teadlikumaks ja nõudlikumaks. “Loodame tulevikus olla hea partner kohalikele lamba- ja veisekasvatajatele, et turustada Muhus ja Saaremaal kasvanud loomade liha Eesti poodidele ja restoranidele,” rääkis Holm.

Print Friendly, PDF & Email