Karel Koplimets sai Haameri-preemia

JÄRJEPIDEVUS: Klaasikunstnik Eeva Käsperi spetsiaalselt kujundatud klaasist meene andis Karel Koplimetsale üle stipendiumi mullune laureaat Uno Roosvald.
MAANUS MASING

Eile tähistati Kuressaare raekojas kunstnik Eerik Haameri (17.02.1908 – 4.11.1994) 111. sünniaastapäeva, mille raames anti üle teine Eerik Haameri nimeline kunstiauhind ja avati auhinna eelmise aasta laureaadi Uno Roosvaldi maalinäitus “Lähedalt ja kaugelt”.

Auhinnaga kaasneva 2000-eurose stipendiumi andis tänavusele laureaadile Karel Koplimetsale üle Saaremaa vallavanem Madis Kallas, klaasikunstnik Eeva Käsperi spetsiaalselt kujundatud klaasist meene aga stipendiumi mullune laureaat Uno Roosvald.

Koplimets kinnitas, et auhinna saamine on tema jaoks ühtmoodi nii suur ootamatus kui ka suur tunnustus. Auhinna žürii liige Reeli Kõiv ütles, et kunstiauhinna statuut on väga avar ja see ei ole sugugi mitte ainult maalipreemia, nagu näitab ka tänavune auhinna saaja. Tema sõnavõtust selgus, et Karel Koplimetsa kahe viimase aasta looming – visuaalsed, installatiivsed kompositsioonid – käsitleb muljetavaldaval moel mere- ja rändeteemasid, mida pidas auhinna vääriliseks kümnest žürii liikmest tervelt seitse.

Print Friendly, PDF & Email