Fond kogub raha beebide elustamislauaks (1)

Eestimaa sünnitusmajade toetusfond valmistab ette kampaaniat Kuressaare haigla sünnitusosakonnale elustamislaua soetamiseks.

“Kuressaare haigla sünnitusosakonnas on elustamislaud küll olemas, aga paraku on see vana, kulunud ning ajast ja arust,” ütles Eestimaa sünnitusmajade toetusfondi tegevjuht Raili Friedemann. “Väikeste haiglate jaoks on elustamislaud aga väga oluline.”

Fond loodab haiglale uue elustamislaua soetamiseks koguda 29 000 eurot. Et arutada, kuidas saaks ja võiks aprillis-mais toimuvat kampaaniat korraldada, kus kohal olla ja keda kaasata, ootavad fondi esindajad asjast huvitatud tublisid ja aktiivseid inimesi 15. veebruaril kella 15-ks Kuressaarde Edukontorisse ajurünnakule. “Oleme südamest tänulikud kõigile tulijatele,” sõnas Friedemann.
Et elustamislaua jaoks raha koguda, kavatseb fond Friedemanni sõnul olla annetuskastidega kohal erinevatel üritustel, korraldada emadepäeva puhul heategevusliku õhtusöögi ettevõtjatele ja olla võimalikult paljudes kohtades “pildil”. “Ootame annetusi nii ettevõtjatelt kui ka eraisikutelt,” lausus Friedemann.

Vastsündinute jaoks uusi seadmeid vajav Kuressaare haigla on juba kuues fondiga liitunud sünnitusosakond.

“Kohe, kui Kuressaare haigla mullu detsembris fondiga liitus, õnnestus meil neile pakkuda vastsündinute elustamiskoolitust,” rääkis Raili Friedemann. Simulaatornuku abil tehtav tasuta koolitus on kavas sel kevadel. “Haiglad vajaksid niisugust koolitust vähemalt kaks korda aastas, et hoida personali teadmisi-oskusi sellel alal värskena,” lisas fondi tegevjuht.

Print Friendly, PDF & Email