LUGEJA KIRI: Must madu Rohu lasteaias – uskuge või mitte, aga tõsi see on

12. veebruaril roomas Kuressaare Rohu tänava lasteaias “must madu” – roomas liivapannilt välja, oli meeldivalt karamellise lõhnaga ja käega katsudes mõnusalt pehme.

Selle “mao” tõi lasteaeda Marju ja Argo Kirsi teadusteater. Huvilisi vaatajaid kogunes saja ringis. Nii 3–7 kui ka 20–70 aasta vanuseid.

Lastele oli see esimene kokkupuude suure teadusega, täiskasvanutele aga paljuski nostalgiline äratundmine kooli keemiatundides õpitust.

Oli põnevaid muundumismänge vedelikega, värve, pauku, tuld ja tossu, lisaks ka –80 ºC jää. Ei puudunud ka meisterlik mustkunstitrikk, sest kuidas sa muidu ikka nimetad pudelisse õhupalli täispuhumist – sellesama õhupalli sisse vaatamist ning lõpuks pelgalt aplausiga selle õhupalli õhust tühjaks laskmist.

Nii mõnigi laps sai näha pilve ja tuld pudelis ning hoida käes erilisi seebimulle. Kel rohkem vedas, oli osaline katsete tegemisel ja sai ilmselgelt keemiapisikuga nakatatud.

Tunnike möödus kiiresti ja päädis “tossudiskoga”. Et lapsed, ka kõige pisemad, vaimustuses olid, näitab lihtne tõsiasi, et etenduse lõppedes jooksid mitmed “suurt onu” ja “tarka tädi” kallistama.

Lilijan Miller, vanemõpetaja

Print Friendly, PDF & Email