Saaremaa suusamaratoni võitis Mairo Mändla (1)

FINIŠIS: Mairo Mändla viimane kuldne tõuge.
Allan Mehik

Laupäeval Karujärvel sõidetud 30 km pikkuse suusamaratoni võitis Mairo Mändla Ain Kilgi ja Oliver Mändla ees. Naiste esikolmiku moodustasid Raina Vaarmaa, Klaarika Johanson ja Raili Rüütel.

“Ma ei pidanud ennast favoriidiks, pigem ihkasin mõtteis tulemust esimese kuue hulgas,” tunnistas Mairo Mändla. “Rada oli aga pehme ja vesine ning tehniline pool ei saanud nii väga määravaks. Laskumistel libisesid vend Oliver ja teise koha mees Ain Kilk märksa paremini, kuid minu suusk toimis hästi just raskematel rajalõikudel. Ja ega ma neile seal palju hingamisruumi jätnud.”

Kolmekesi sõideti konkurentidel eest ära ja kohti vahetades sai selgeks, et päris üksi ei suuda keegi oma teed minna. Nii jäigi kõik viimasele 5 km ringile, kus Oliver Mändlal läks raskemaks ning Mairo Mändla ja Ain Kilk jäid kahekesi.

“Olin kindel, et määravaks saab viimane pikk laskumine, kus vastase suusk rajal märksa paremini libises – see oli nii toiminud juba viis ringi järjest,” rääkis Mairo Mändla. “Minu õnneks laskusid rajal alla ka ringiga mahajääjad, seega pidime mõlemad jäljest välja tulema. Selles alas toimisid suusad aga võrdselt ning viimase kurvi ja meetritega edestasin kaasvõistlejat poole suusa pikkusega. Seega oli tuline lahing lõpuni jõudnud ja võit mandrimehe ees seda magusam.”

Mairo Mändla läbis kuus 5 km pikkust ringi ajaga 1.38.41, Ain Kilk sai aja 1.38.43 ja Oliver Mändla 1.40.40. Järgnesid: 4. Tarmo Mändla 1.42.11; 5. Jürgen Soo 1.49.49 ja 6. Avo Kirsipuu 1.51.29-ga.

Naiste kolm kiiremat olid kokkuvõttes 16. koha välja sõitnud Raina Vaarmaa 2.05.05-ga, 28. olnud Klaarika Johanson 2.25.45-ga ja 31. olnud Raili Rüütel 2.40.23-ga. Auhinna said veel Ilme Alt, Karin Veiler ja Kea Karja. Kokku lõpetas võistlusmaa 38 suusatajat.

Mairo Mändla hinnangul oli konkurents igati Saaremaa suusamaratoni vääriline ja võidetud tiitel on tal täispikal distantsil esmakordne. “Raja kui sellisega tuleb tänasel päeval ka rahul olla,” rääkis ta.

“Korraldajate poolt oli otsus pidada võistlus lühema, kuid tugevama põhjaga 5 km ringi peal ainuõige. Eks meie talved ole sellised, et kui täna ei tee, siis homme pole enam mingit varianti. Aga ehk tuleb sel aastal ikka veel lumelisa ja lubab kasutada rajatraktorit, mis on kuuldavasti nüüdseks korda saadud.”

Print Friendly, PDF & Email