Mändjalas on viis aastat bussipeatust oodatud (5)

Juba viis aastat taotlevad Mändjala elanikud Sõrve maantee 12. kilomeetrile bussipeatust, ent siiani tulutult.

“Muidugi oleme pettunud,” ütles Saaremaa vallale bussipeatuse rajamise taotluse esitanud Mändjala elanik Kaia Sink. Mändjala Männi tee ja Laiaselja tee elanikud taotlevad bussipeatust Laiaselja tee ja Sõrve maantee risti juba alates 2014. aastast, kuid seni pole arvukad pöördumised omavalitsuse ja maanteeameti poole tulemust andnud. Esmalt kadus ära Kaarma vald, seejärel Lääne-Saare vald ning lõpuks vähendati maanteeameti kohaliku esinduse pädevust.

Olukorras, kus ühistransport (mille kasutamist ka propageeritakse) toimib tasuta ja bussiliiklus on tihe, ei ole Kaia Singil oma kinnitusel võimalik seda kasutada. Kolme väikese lapse emana pole tal lihtsalt võimalik võtta 4-aastane, 3-aastane ja 7-kuune laps käekõrvale ning jalutada nendega 1,5 km bussipeatuseni. Seetõttu kasutab Kaia autot. Kokku elab Männi teel ja Laiaselja teel kaheksa last, kes käivad juba koolis või hakkavad seal käima.

Kaia Sink rääkis, et kuna Sõrve poole minnes saab oodata kergliiklustee peal ja linna poole sõites maanteest mere pool asetsevas parklas, siis piisaks täiesti ainult märgi paigaldamisest. “Oleks totter, kui eeskirjade pärast ei saa peatust teha, eeskirjad peavad olema inimeste jaoks, muidu ajab see riigi inimestest kaugemale,” lausus ta.

Karl Tiitson

Saaremaa valla transpordinõunik Karl Tiitson (fotol) ütles, et mõistab Mändjala elanike põhjendusi täielikult, kuid peatuse tegemisele peab kooskõlastuse andma maanteeamet. Suure tõenäosusega maanteeamet lubab peatust tingimusel, et välja peab olema ehitatud tasku, mille kulud katab vald. “Siis peame vaatama, kas see on võimalik ja antud hetkel otstarbekas,” lausus Tiitson, kelle sõnul võib peatuse tegemiseks kuluda 3000–4000 eurot. Teine võimalus on oodata ära Sõrve maantee rekonstrueerimise jätk ja ehitada peatus välja selle raames.

Print Friendly, PDF & Email