VASTUKAJA: “SÜG-i hommikune liiklus läbi tagahoovi” (7)

“SÜG-i hommikune liiklus läbi tagahoovi” (SH, 7.02)

Aado Haandi, Saaremaa ühisgümnaasiumi haldusjuht:

Midagi nii kummalist pole ammu lugenud. Kontrollisin igaks juhuks kalendrit. Ega pole 1. aprill? Ei, 7. veebruar hoopis. Natuke ajaloost. 2006. aastal likvideerisime Kingu tänava äärse autovärava ja asendasime selle jalakäijate läbipääsuga. Põhjus selles, et oli tekkinud seltskond sõidukijuhte, kes kasutas kooliõue tänavana. Ikka nii, et Kingu tänava poolt sisse ja Rehe tänava poolt välja või vastupidi. Aga territooriumil olid lapsed, kes läksid koolimajast spordiväljakule, liikusid kahe maja, Hariduse 13 ja Kingu 6 vahet või olid lihtsalt vahetunnis õues. Ja nii on see ka praegu.

Kahe asjaga oleme liikluse rahustamiseks ja ohutuse tagamiseks veel tegelenud. Tegime toonasele linnavalitsusele ettepaneku muuta Hariduse tänav osaliselt ühesuunaliseks ja nii see praegu ongi. Sissepääs kooli õuele Rehe tänavalt sai keelumärgi, mille lisatahvel lubab territooriumile sõita vaid töötajatel ja teenindaval transpordil. Aga paraku on kooli õuel ühtepuhku neid autosid, mida seal olema ei peaks.

Lugupeetud liikluskomisjoni liikmed ja lapsevanemad! Täiesti vabalt võib auto peatuda koolimajast mõnekümne meetri kaugusel. Lapsed on tublid, jaksavad koolini kõndida ilma igasuguste probleemideta. Ei pea sõitma otse treppi ega peatuma ülekäigurajal. Pealegi on see liiklusseaduse rikkumine. Mõistan liikluskomisjoni head tahet olukorra lahendamiseks. Aga hea tulemuse saavutamiseks on kindlasti tarvis ka kooliga seda teemat arutada. Ainult koostöös sünnivad mõistlikud lahendused.
Jõudu ja koostöötahet otsustajatele!

Print Friendly, PDF & Email