Tervishoiu kõrgkool Saaremaa tudengitele hinnaalandust ei tee

TULGE ÕPPIMA, kutsuvad Tallinna tervishoiu kõrgkooli
saarlasest prorektor Ulvi Kõrgemaa ja rektor Ülle Ernits neid, kel huvi õeameti ja kõrghariduse vastu.
Foto: RAUL VINNI

Kuressaares sügisel algavat õdede õpet tutvustanud Tallinna tervishoiu kõrgkooli kinnitusel on nende Saaremaa tudengitel samasugused õigused ja kohustused kui pealinnas õppijatel.

Eile olid haigla koolituskeskusesse infotundi tulnud nii haigla töötajad, aastate eest Saaremaal õdede tasemeõppe läbinud inimesed kui ka need, kel kavas sügisel õpinguid alustada.

SA Kuressaare Haigla juhatuse liikme Märt Kõlli hinnangul on osalemine akadeemilises õppes haigla jaoks ajaloolise tähtsusega sündmus. “Tallinna tervishoiu kõrgkoolita poleks see võimalik,” tõdes ta.

“Kui vaatame tulevikku, siis pannakse õendusele üha rohkem rõhku ning õed saavad aina enam ülesandeid – nii ka meie haiglas,” ütles haigla ravijuht Edward Laane. “Õdede nappus on kerge tekkima – see võib juhtuda ehk koguni viie aasta perspektiivis. Kui meie õpe aga käima läheb, siis on meil kolme ja poole aasta pärast võimalik värskete teadmistega õdedega oma tööd jätkata.”

Kõrgkooli rektor Ülle Ernits tunnustas Kuressaare haiglat, kes soovib endale töötajate järelkasvu kindlustada, aktiivsuse eest.

Üks neist, kes tulevasi tudengeid Kuressaares õpetama hakkab, on kõrgkooli saarlasest õppeprorektor Ulvi Kõrgemaa, kel enda sõnul soov kodusaarele midagi tagasi anda. Ta kinnitas, et Saaremaal tsükliõppes õpitakse sama palju kui Tallinnas kohapeal.

Kuressaare haiglas töötav Marje Kruusmägi läbis Kuressaares 2011.–2012. aastal tasemeõppe juba kutseharidusega õdedele, mille viis samuti läbi tervishoiu kõrgkool. “Kohalik õpe on ju odavam ja ka praktikakoht on Kuressaares haiglas olemas,” rääkis Kruusmägi.

Eile infotundi kuulama tulnud Moonika Ein ütles Saarte Häälele, et tal on kindel plaan sügisel õeks õppima asuda – mis sellest, et juriidika alal on tal kõrgharidus juba olemas. “Kunagi oli mul plaan parameedikuks õppida, ent kui Saaremaale sattusin, jäi see mõte katki,” tunnistas Ein. “Nüüd on hea võimalus kodu lähedal õppida ning ehk saan tulevikus ka siinses haiglas tööd.”

Õeks õppida soovijad saavad SAIS-i kaudu dokumente esitada 10.–28. juunini, Kuressaares võtab õppeosakond dokumente vastu 25. juunil. Avaldusi võetakse vastu ka Tallinnas tervishoiu kõrgkoolis kohapeal.

Õppima saamiseks tuleb läbida vastuvõtukatsed. Lisaks lõputunnistuse keskmisele hindele arvestatakse elektroonilise testi tulemusi ja vestlust, mis toimub kõrgkoolis kohapeal.

Õe õppekava kestab 3,5 aastat ja selle maht on 210 ainepunkti. Praktikaks on ette nähtud poolteist aastat: õenduse alused I kursusel, kliiniline õendus II kursusel, terviseõendus III kursusel ning projektipõhine praktika ja valikpraktika IV kursusel.

Õppetöö algab septembri esimesel nädalal ning hakkab toimuma 1,5 nädala kaupa. Poolteisele nädalale järgneb seitse päeva iseseisvaks õppimiseks.

2. või 3. kursusel läbivad tudengid simulatsioonõppe tervishoiu kõrgkooli simulatsioonikeskuses. Sõja- ja katastroofimeditsiini õpe toimub koostöös Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustega.

IV kursusel kavas oleva nelja nädala pikkuse kõrgema etapi praktika teevad saarlased aga mandri suuremates haiglates.

Neile, kes soovivad enne õeks õppimist end kurssi viia, mida see amet endast kujutab, saab Kuressaare haigla koos kõrgkooliga organiseerida töövarjupäeva. Kuressaares sügisel algavat õdede õpet tutvustakse ka 9. märtsil kell 11–16 Saaremaa tervise- ja ilumessil Vallimaa 16a.

Vaata ka videouudist:

Print Friendly, PDF & Email