Liinibusside tehnilise olukorraga probleeme pole (3)

Maanteeameti ja politsei läbiviidud liinibusside tehnilise seisukorra tuvastamise kontrollreididel pole Saaremaal suuri rikkumisi täheldatud.

Saaremaa valla transpordinõunik Karl Tiitson ütles, et viimati tehti kontrollreid 2018. aasta suvel. “Bussid on vanad ja võivad näida, et nad pole korras, aga reidi tulemusel tehnilisi rikkumisi ei avastatud,” lausus Tiitson, lisades, et loodetavasti saab liinidele varsti uued bussid.

Karl Tiitsoni sõnul korraldavad maanteeamet ja politsei oma reidi tavaliselt ette teatamata. Kui kontrolli käigus avastatakse rikkumisi, saadetakse buss kas kordusülevaatusele või pannakse sõidukeeld peale.

Poolteist aastat tagasi tehtud reidil võeti üks Atkole kuuluv buss liinilt ka maha, aga siis tegi kontrolli korraldamiseks vastava ettepaneku maavalitsus, kuna nende töötajateni olid jõudnud kuuldused, et Atko bussidel võib olla tehnilisi probleeme.

“Üldiselt jääb liinibusside vanus kümne aasta kanti ja nad võivad ikka laguneda ka, aga praegu pole teateid kehvast seisukorrast tulnud ja ka tee peale jäämisi pole Atkol olnud,” rääkis transpordinõunik Tiitson. Tema sõnul pole teise firma, GoBusi aadressil mingit kurtmist olnud, nemad hoiavad oma bussid korras.

“Ka õpilasliinidel tegutsevate Arne Auto ja Ranna Reiside kohta pole midagi kaevatud. Meie firmadest oli kõige problemaatilisem Sareta. Aga õpilasliinide hankesse me päris vanu busse ka ei lubanud ning neil peavad olema näiteks talverehvid ja turvavööd,” märkis Tiitson.

 

Print Friendly, PDF & Email