Kuressaare kesklinn sai lumest tooli (+GALERII) (11)

MAANUS MASING

Kuressaare ametikooli ehitussuuna noormehed ja neiud ehitasid koos Noortejaama noortega Kuressaare keskväljakule kuurorditoolist inspireeritud kolme meetri kõrguse korjuga lumest tooli. Nüüd kutsutakse sama tegema ka teisi, et vabariigi aastapäevaks saaks neid kokku 101.

“Lund on praegu palju ja nii tekkis mõte, et Kuressaares võiks ju ikka lumelinn olla, aga kuna see on ilmastikust sõltuv, siis otsustasime teha ainult ühe suure tooli,” rääkis Noortejaama juhataja Anneli Meisterson (fotol). “Kuna kuurorditoolid on Kuressaares hästi populaarsed, siis otsustasimegi koos noorte ja noorsootöötajatega selle kasuks. Lumes on alati hästi tore möllata ja nii saab noored ehitamiseks toast välja, kui nad teevad ühiselt midagi põnevat. Püüaks näidata, et Kuressaare talvel ei maga, vaid pakub huvitavaid väljakutseid.”

Meisterson avaldas lootust, et oma eeskujuga inspireeritakse ka teisi inimesi ja eriti noori lumest toole ehitama. “Igaüks võiks teha lumememme asemel tooli ja disainida selle endale sobivaks,” märkis ta. “Need toolid võiks ka fotole jäädvustada ja postitada meie Noortejaama Facebooki lehele, kus on olemas vastav üritus. Vaatame, kas saame vabariigi aastapäevaks 101 tooli kokku.”

Tooli ehitustööd kujunesid noortele oodatust tõsisemaks väljakutseks, appi kutsuti ka traktor. “Arvasime, et on veidi kergem, aga lumi kehtestas oma reeglid. Kui algselt oli mõte teistsugune, siis kohapeal selgus, et peame oma plaanid ümber tegema,” lausus Anneli Meisterson.

Print Friendly, PDF & Email