ITK: lubadused peavad vett (5)

Ralf Allikvee

Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse esimehe Ralf Allikvee (pildil) sõnul on keemiaravi võimaldamine Kuressaares siinsete vähipatsientide jaoks vajalik samm.

“Lubadused peavad endiselt vett,” kinnitas Allikvee Saarte Häälele. “Pall on Kuressaare haigla käes – tuleb tagada vajalikud tingimused, et keemiaravi saaks kvaliteetselt teha.”

Allikvee hinnangul on Põhja-Eesti regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Vahur Valvere ja Tartu ülikooli kliinikumis samal ametikohal töötav dr Peeter Padrik, kes tervise- ja tööministrile Saaremaal plaanitava vähiravi teemal murekirja saatsid, reageerinud liiga emotsionaalselt ega lähtu patsientide vajadustest.

“Patsientide vajadustega tuleb arvestada ning ravi tuleb muuta võimalikult kättesaadavaks ja mugavaks,” ütles Allikvee, lisades, et ravi võimaldamine Kuressaares annab inimestele paremad võimalused.

“Eestis saab igal aastal vähidiagnoosi 200 inimest rohkem kui eelmisel aastal ja see number ei näita kahjuks vähenemise märke,” tõdes Allikvee.

Dr Valvere ja dr Padriku kirjast, milles nad vaidlustavad Kuressaare haigla plaane, kirjutasime teisipäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email