Veiko Õunpuu uus film jõuab kinno sügisel

FOTO: HOMELESS BOB PRODUCTION

Veiko Õunpuu uus film “Viimased” jõuab kinodesse sügisel, tõenäoliselt novembris, ütles tootmisfirma Homeless Bob Production produtsent Katrin Kissa.

Detsembris tutvustati filmi kaastootmisturu Les Arcs Work in Progress programmis, kus ükski Eesti film pole varem osalenud. Les Arcs on mõeldud järeltootmises filmidele, millel on eeldused jõuda olulisemate festivalide ja müügiesindajate huviorbiiti.

“Viimased” on Eesti, Soome ja Hollandi koostöös valmiv kaasaegne põhjamaine vestern kuritööst ja selleni viivatest asjaoludest, kust ei puudu ka Õunpuule omane must huumor. Filmi tegevus toimub Lapimaa tundras asuvas kaevanduskülas.

“Viimaste” peategelane on noor kaevur Rupi (Pääru Oja, pildil), kes ihkab piisavalt raha kokku kraapida, et maakolkast igaveseks lahkuda. Selle nimel on ta valmis kaevanduses rügama ja ka keelatud ainetega hangeldama. Lisaks on peategelane salaja armunud oma sõbra naisesse Riittasse, kelle vastu hakkab huvi tundma ka võimukas kaevanduseomanik hüüdnimega Kalastaja.

Stsenaariumi kirjutasid lisaks Veiko Õunpuule Heikki Huttu-Hiltunen ja Eero Tammi, operaator on Sten-Johan Lill ja kostüümid kujundas Jaanus Vahtra.

Print Friendly, PDF & Email