Mõntu ja Läti vahelist laevaliini sel aastal ei tule (23)

Ehkki Saaremaa vallavalitsus lootis sel suvel avada laevaühenduse Mõntu ja Ventspilsi sadama vahel, on ettevalmistustööd takerdunud ja liini avamine lükkub edasi.

“Kuigi meie soov oli liin ideaalis juba 2019. aasta suvel avada, on liini käivitamisega seotud protseduurid erinevatel põhjustel kahjuks siiski viibinud,” ütles Saarte Häälele vallavanem Madis Kallas. “Päevakorral on võimalus, et liin alustab tööd järgmisel aastal.”

Kallase sõnul ei lähe kõik asjad alati loodetud kiirusega, aga see ei tohi olla põhjuseks, et loobuda liini taaskäivitamise plaanidest. “Hästi toimiva laevaliini tagab tugev ettevalmistustöö,” lisas ta.

Ühe välisühenduse loomine on sisse kirjutatud Saaremaa ühinemislepingusse ja on seotud otse eelmise aasta riigieelarvest keskerakondlase Mihkel Undresti Mõntu sadamale eraldatud 400 000 euroga. See pidi kuluma sadama süvendamiseks.

“Sadama süvendamine ja korrastamine on eelduseks, et Saaremaa vald saaks pidada läbirääkimisi Ventspilsi linnaga liini taaskäivitamiseks,” põhjendas novembris 2017 majandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Rasmus Ruuda.

2018. aasta märtsis teatasid Läti ja Saaremaa laevaühendust käsitleva uuringu koostajad, et “hiljemalt sel sügisel tuleks välja kuulutada riigihange, mis näitaks ära tegeliku huvi kavandatava liini vastu”.

Mullu juunis kinnitas Madis Kallas, et eesmärk on liin käivitada 2019. aasta suvel ning eelmise aasta oktoobris, et “käib jätkuvalt töö, et liin tuleval suvehooajal avada – ühtki takistust ei ole tekkinud”.

Abivallavanem Marili Niitsi sõnul käib praegu töö hanke alusdokumentidega, mitmete küsimuste seas on vaja otsustada, mis perioodiks operaatorit otsitakse. “Hanke alusdokumentide koostamine on sellises etapis, et on paras aeg teha nende dokumentide inglise keelde tõlkimiseks hinnapäringud,” teatas Niits.

Print Friendly, PDF & Email