MIDA ARVATE? Kas peate vajalikuks, et vähipatsientidele pakutaks keemiaravi ka Kuressaare haiglas? (1)

Raili Rask Kuressaarest: 

Täiesti kindlalt. Tean, mis vintsutusi vähihaiged taluma peavad, kui on sunnitud mandri vahet sõitma. Mu oma isa ja kaks venda jäid vähile alla.

Kalli Lember Kuressaarest:

Selline võimalus peaks kindlasti olema ka siin Saaremaal, et saare rahvas ei peaks nii kaugele sõitma. Õnneks mul endal keegi sugulaste-tuttavate seast vähidiagnoosi saanud ei ole.

Arvit Aus Kuressaarest:

See, et vähihaiged peavad mandri vahet sõitma, on jama. Keemiaravi võiks ikka meie haiglast saada. Aga ega see ainult keemiaraviga nii ole, paljude haiguste pärast peab mandri suurtesse haiglatesse pöörduma.

Ester Laar Kärlalt:

Endise meditsiiniõena arvan, et keemiaravi peaks tingimata võimalik olema ka Kuressaare haiglas. Saaremaa on ju võrdlemisi suur piirkond ja oleks palju parem, kui patsiendid ei peaks mandri vahet sõitma. Vähihaiged on ju viletsas seisus. Meil käib küll ka buss, viib inimesed Tallinna haiglasse ja toob tagasi, aga palju parem oleks see, kui ravi saaks kodu lähedalt haiglast. Ka mu oma ema maadles vähiga, aga ta paranes.

Laevu Lindau Koimla külast:

Loomulikult pooldan seda, et keemiaravi meie haiglas tehtaks – siis poleks vaja nii pikka teekonda ette võtta. Mu kolmel vennal on vähk, kõik nad käivad Tallinnas ravil ja see on neile raske.

Indrek Peil Kuressaarest:

Ma arvan küll, et see kohapealne keemiaravi on vajalik. Minulgi on tuttavaid, kes oma vähiga on vaeva näinud ning süsti saamiseks ja tilguti all olemiseks Tallinna vahet käinud. See on raske teekond. Keemiaravi korraldamiseks võimaluste loomine ei tohiks siin Kuressaares ju keeruline olla, eriti kui seda teha koostöös mõne suure haiglaga. Ju on selle taga, et vähiravi pakkuvate kliinikute esindajad nii ei arva, soov raha endale jätta.

Küsis Monika Metsmaa
Pildistas Maanus Masing

Print Friendly, PDF & Email