Lühidalt KULTUURIST

Eeva Mägile DocPointi preemia

10. juubelit tähistav festival DocPoint Tallinn andis tänavu esimest korda välja noore dokumentalisti preemia, mille laureaadiks sai režissöör Eeva Mägi.

Preemia antakse välja noorele filmiloojale, kes paistab silma isikupärase filmikeelega ning kelles on julgust eksperimenteerida ja luua midagi seniolematut ning ambitsioonikat, kirjutas rahvusringhääling. Noore dokumentalisti preemiaga kaasneb stipendium 500 eurot filmialaseks õppe- ja arendustegevuseks.

2018. aastal pälvis Mägi Eesti Kultuurkapitali noore filmitegija preemia julge visiooni teostamise eest lühidokumentaalfilmis “Lembri Uudu”. Veebruaris jõuab ETV2 ekraanile tema uus lühidokumentaal “Süda Sõrve sääres”.


Tänaku filmi esilinastusele veel vaid sadakond kohta

Apollo kinos 11. aprillil toimuvale Ott Tänaku dokfilmi “Ott Tänak: The movie” esilinastusele on saada veel sadakond piletit.

Kell 19 Saku saalis algavale erilinastusele pääsmeid enam ei ole, küll on pileteid veel saada kõrvalsaalis kell 19.10 algavale seansile, samuti hilisõhtusele linastusele, mis algab kell 21.40.

Apollo Kino OÜ tegevjuht Kadri Ärm ütles Saarte Häälele, et esimene müüki pandud seanss müüdi välja umbes 24 tunniga. “Ka teiste seansside vastu on väga suur huvi ja loomulikult proovime alati mahutada kinokavva võimalikult palju seansse menukatele filmidele,” lausus ta.

Ärm lisas, et ei saa garanteerida ega ole õigupoolest lubanudki, et Ott Tänak nimetatud erilinastusele tulemas on. “Antud juhul on tegemist erilinastusega meie vaatajatele koos auhindade loosiga, mitte nn eriseansiga, kus kohtutakse filmitegijatega. Loodetavasti tuleb Ott ka mõnda seanssi ise sisse juhatama, aga hetkel ei oska kuupäeva lubada,” sõnas ta.

Kertu Kalmus

 

Print Friendly, PDF & Email