Politsei kutsub üles mõistlikult liiklema (4)

Vaatamata halbadele teeoludele leidub hulljulgeid, kes riskivad enda ja teiste ohutusega. Näiteks pidas politsei laupäeval kinni autojuhi, kes sõitis kiirusega 132 km/h.

“Selliste tegude ärahoidmiseks on üks asi küll võimalik määratav karistus, kuid oluliselt tähtsam peaks olema iga autojuhi teadvuses siiski see, et sellise rumalusega seame me eelkõige ohtu kõik teised liiklejad, kellest me kihutades möödume või kellele vastu sõidame. Ärme anna juhusele võimalust ja käitume liikluses mõistlikult,” ütles Kuressaare politseijuht Rainer Antsaar.

Ta viitas, et teedel valitsevad lumest ja lörtsist tingitud keerulised teeolud, mistõttu on mõistlik olla ettevaatlik ja pigem sõita lubatust väiksema sõidukiirusega.

Neljapäeval alustati kriminaalmenetlust 34-aastase mehe suhtes, kes juhtis 31. jaanuaril kell pool kaksteist öösel Muhu vallas alkoholijoobes olles kaubikut. Samuti alustati kriminaalmenetlust uurimaks vargust, mis leidis aset 30. jaanuaril, kui kaubanduskeskuse toidupoest varastati erinevaid alkohoolseid jooke. Teo toimepanijad on politseile teada.

Möödunud nädalal lahendas politsei kokku 32 väljakutset, millest seitse olid varalise kahjuga liiklusõnnetused. Inimesed nendes õnnetustes viga ei saanud, kuid asjaosalistel tuleb teha kulutusi oma autode remondiks.

Print Friendly, PDF & Email